Polecane leki i suplementy na: wzrok

Starazolin Hydrobalance

Starazolin Hydrobalance to krople, które długotrwale nawilżają oczy, chronią przed nadmierną suchością i łagodzą podrażnienia. Są polecane dla osób stosujących soczewki kontaktowe, spędzających dużo czasu przed telewizorem bądź komputerem oraz narażonych na drażniące czynniki środowiskowe.

Rozalin

Lek zmniejsza ciśnienie śródgałkowe przez zahamowanie wytwarzania cieczy wodnistej oka i jest stosowany jako lek uzupełniający w leczeniu jaskry otwartego kąta. Działanie leku trwa 8-12 h.

Xaloptic

Syntetyczny analog prostaglandynowy, który powoduje długotrwałe zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego przez nasilenie odpływu cieczy i zmniejszenie oporów odpływu.

Resvega

Resvega to preparat zawierający składniki wpływające korzystnie na funkjonowanie narządu wzroku. Witamina E, C, cynk i miedź wykazują działanie antyoksydacyjne.

Optiker Duo

Optiker Duo to preparat przeznaczony dla osób dbających o prawidłowy wzrok.  Zawiera składniki wspomagające prawidłowe widzenie: wyciąg z kwiatów róży stulistnej, cynk, beta-karoten, żelazo, luteina.

Biovilon DHA

Preparat zawiera kwas dokozaheksaenowy DHA (Omega-3), który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mózgu –  jest głównym składnikiem lipidowym centralnego układu nerwowego. Wspomaga również prawidłowe widzenie.

Visudyne

Lek zawierający substancję czynną – werteporfinę. Ma właściwości antyneowaskularyzacyjne. Lek uwrażliwiający na działanie światła oraz aktywowany przez światło. Rozprowadzany do tkanek poprzez sieć naczyń krwionośnych, m.in. znajdujących się w tylnej części oka.

Bioretinof

Bioretinof zawiera składniki wpływające na odpowiednie funkcjonowanie wzroku. Preparat dzięki zawartości ryboflawiny i cynku pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

Lutemac

Suplement diety zawierający luteinę, naturalny przeciwutleniacz, karotenoid. Jest to główny składnik barwnikowy w plamce żółtej oka oraz w soczewce. Polepsza ostrość widzenia, wspomaga funkcjonowanie plamki żółtej, pochłania oraz filtruje promieniowanie UV, chroniąc narząd wzroku przed złym wpływem wolnych rodników i ułatwiając jego regenerację.

Centrum kompletne od A do Z

Jest to preparat wielowitaminowy, zawierający także pierwiastki śladowe i makroelementy, które są niezbędne dla przebiegu pod­stawowych procesów metabolicznych.

Arulatan

Arulatan zawiera jako substancję czynną latanoprost – analog prostaglandyny. Latanoprost aktywuje receptor prostaglandynowy.

Adolamid

Adolamid zawiera jako substancję czynną dorzolamid – lek z grupy sulfonamidów, inhibitorów anhydrazy węglanowej. Anhydraza węglanowa to enzym występujący w oku.

Virolex maść do oczu

Lek zawiera pochodną guanidyny o działaniu przeciwwirusowym, która polecana jest w półpaścu, ospie i opryszczce. Acyklowir inaktywuje polimerazy DNA wirusów, dlatego uniemożliwia im dalszy rozwój.

Relestat

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe – preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Alerfan

Preparat Alerfan zawiera jako substancję czynną loratadynę. Jej aktywny metabolit - dezloratadyna - jest lekiem antyhistaminowym (blokuje receptory histaminowe H1), wskutek czego działa przeciwalergicznie, niwelując objawy takie jak: katar, zaczerwienienie spojówek, załzawienie oczu, kichanie. Według WHO ("World Health Organisation") jest jednym z najbardziej potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej leków.

Xalatan

Obniżające podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego – lek z grupy pochodnych prostanoidów.

Tobradex krople

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Travatan

Jest to lek obniżający ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, stosowany w jaskrze.

Tropicamidum

Jest to lek o działaniu podobnym do atropiny, stosowany w okulistyce do krótkotrwałego rozszerzania źrenicy i porażania akomodacji, co jest wykorzystywane w diagnostyce.

Trusopt krople

Silnie obniżające ciśnienie śródgałkowe – lek z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej (enzymu odpowiedzialnego za produkcję cieczy wodnistej oka).