Polecane leki i suplementy na: zabieg chirurgiczny

Hypnomidate

Jest to (emulsja do wstrzyknięć dożylnych) pochodna imidazolu o szybkim i krótkotrwałym działaniu nasennym (ok. 5 min.) i silnym działaniu przeciwdrgawkowym.

Bisacodyl

Jest to lek o działaniu przeczyszczającym. Działa na jelito grube: zwiększa wydzielanie śluzu, przyspiesza ruchy robaczkowe, rozluźnia masy kałowe i ułatwia wypróżnienie. Wskazaniem do stosowania leku są zaparcia oraz przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, do których konieczne jest opróżnienie jelita. Przeznaczony do doraźnego i krótkotrwałego stosowania.

Penicillinum procainicum

Penicylina jest antybiotykiem bakteriobójczym aktywnym wobec wielu bakterii. Stosuje się ją w zapaleniu migdałków podniebiennych, zakażeniach dróg oddechowych, w leczeniu ostrej choroby reumatycznej, róży, płonicy (szkarlatyny), rzeżączki i innych zakażeń powodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Ponadto razem z innymi antybiotykami w leczeniu zapaleń opon móz­gowo-rdzeniowych, zakażeniach stawów i kości, wągliku, promienicy i kile. U dzieci i młodzieży stosuje się ją niemal wyłącznie w zapobieganiu chorobie reumatycznej i zapaleniu wsierdzia. Penicylina prokainowa działa dłużej niż penicylina krystaliczna, lecz ma również dodatkowe działania niepożądane związane z zawartością prokainy.

Insuman Rapid zawiesina

Krótko działająca, identyczna pod względem składu chemicznego, właściwości fizycznych i działania biologicznego z insuliną ludzką; początek działania występuje po 30 min, szczyt działania po 1-3 godzinach, koniec działania po 6 godzinach. Może być stosowana dożylnie.

Rectanal

Preparat (roztwór hipertoniczny soli mineralnych) o działaniu przeczyszczającym do wlewów doodbytniczych.

Indocollyre 01%

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, miejscowo przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym w postaci kropli do oczu. Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Emla

Jest to krem o działaniu miejscowo znieczulającym. Jest stosowany zwłaszcza u dzieci przed bolesnymi zabiegami diagnostycznymi i leczniczymi (wkłucia do żyły, nakłucie lędźwiowe, niewielkie zabiegi chirurgiczne, szczepienia ochronne).

Navoban

Lek specyficznie hamujący nudności i wymioty spowodowane przez radioterapię i chemioterapię. Wskazaniem do stosowania jest zapobieganie nudnościom i wymiotom spowodowanym radio- i chemioterapią oraz występującym w okresie okołooperacyjnym oraz ich leczenie.