Polecane leki i suplementy na: zaburzenia cyklu miesiączkowego

Duphaston

Duphaston zawiera w swoim składzie dydrogesteron – progestagen otrzymywany syntetycznie, wykazujący zbliżone działanie do występującego w organizmie kobiety progesteronu.

Bromocorn

Lek o działaniu na komórki wydzielające prolaktynę, zmniejsza jej wydzielanie przez przedni płat przysadki, hamując laktację. Lek w dużych dawkach zmniejsza objawy parkinsonizmu.

Agnucaston tabletki

Działanie obniżające poziom prolaktyny hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową, co powoduje ustępowanie zaburzeń wywołanych przez nadmiar prolaktyny (hiperprolaktynemię): zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

Primolut-nor tabletki

Normalizuje czynność jajników i cykl miesiączkowy – lek z grupy gestagenów (substancji syntetycznych zbliżonych do naturalnego hormonu – progesteronu wydzielanego przez jajniki).

Lutenyl

Pochodna 19-norprogesteronu, o działaniu zbliżonym do progeteronu. Lek znajduje zastosowanie w cyklicznej złożonej hormonalnej terapii zastępczej u kobiet po menopauzie oraz w zaburzeniach miesiączkowania u kobiet przed menopauzą.

Luteina

Jest to naturalnie wydzielany przez jajniki hormon płciowy ważny dla czynności żeńskiego układu płciowego i podtrzymania ciąży. Z Podejmuje się próby stosowania progestagenów w znoszeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Progesteron źle wchłania się po podaniu doustnym, co utrudnia terapię tym lekiem.

Luteina 50 tabletki

Naturalny hormon żeński otrzymywany syntetycznie, produkowany w organizmie kobiety przez ciałko żółte, łożysko (od 3. miesiąca ciąży), jajniki.

Depo-provera

Syntetyczny odpowiednik naturalnego progesteronu, hormonu wydzielanego przez jajniki, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania układu płciowego u kobiet – lek z grupy gestagenów.

Clostilbegyt

Klomifen powoduje u kobiet uwalnianie hormonów odpowiedzialnych za dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego i owulację, u męż­czyzn pobudza spermatogenezę.