Polecane leki i suplementy na: zaburzenia krążenia mózgowego

Ginkofar

Lek bez recepty zawierający standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia krążenie krwi w mózgu i w kończynach.

Provasan

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia.

Ibustrin

Indobufen hamuje zlepianie płytek krwi, a przez to zapobiega tworzeniu się zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Jest stosowany zapobiegawczo i leczniczo w chorobach naczyń: chorobie niedokrwiennej serca, prewencji wtórnej po zawale serca, w zaburzeniach krążenia mózgowego, pooperacyjnych powikłaniach zakrzepowych, chorobach naczyń na tle miażdżycy.

Bilobil

Bilobil zawiera standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia ukrwienie mózgu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umysłowej u osób w podeszłym wieku.

Bilomag Plus

Bilomag Plus zawiera składniki ziołowo-mineralno-witaminowe, w tym ekstrakt miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba), który wpływa na  utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu u osób starszych.

Bilobil Forte

Bilobil Forte zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego z glikozydami flawonowymi i laktonami terpenowymi (ginkgolid i bilobalid). Poprawiają one przepływ krwi w mózgu i zapobiegają agregacji płytek krwi.

Bilobil Intense

Bilobil Intense zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczanie tlenu i glukozy do mózgu. Usprawnia przepływ krwi oraz zapobiega agregacji płytek.

Halidor

Lek o silnym działaniu miolitycznym i spazmolitycznym, w wyniku czego wykazuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne(szczególnie na naczynia mózgowe i kończyn) i hamujące zlepianie się płytek krwi (antyagregacyjne); lek słabo obniża ciśnienie tętnicze.

Anavenol

Jest to lek złożony, mający poprawiać krążenie obwodowe i mózgowe. Rozszerza naczynia krwionośne oraz uszczelnia ściany naczyń.

Vinpoton

Ma rozszerzać naczynia krwionośne i poprawiać przepływ krwi przez mózg oraz metabolizm tkanki mózgowej.

Cinnarizinum

Jest to lek poprawiający krążenie mózgowe przez rozkurczanie naczyń krwionośnych zwężonych pod wpływem różnych substancji wytwarzanych w organizmie. Ma przez to poprawiać zaburzone funkcje ośrodkowego układu nerwowego, w tym zdolność koncentracji uwagi i zapamiętywania u osób z cechami otępienia, co jest wątpliwe klinicznie. Nie poprawia funkcji intelektualnych u osób zdrowych. Bywa także stosowany w zaburzeniach krążenia obwodowego.

Cavinton tabletki

Rozszerza naczynia krwionośne, przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi (działanie antyagregacyjne), poprawia elastyczność krwinek czerwonych, zmniejsza lepkość krwi – zwiększa i usprawnia przepływ krwi przez naczynia mózgu, siatkówki oka i ucha wewnętrznego.