Polecane leki i suplementy na: zaburzenia oddawania moczu

Defur

Tolterodyna hamuje czynność skurczową mięśnia wypieracza pęcherza.

Prostalong Complex

Prostalong Complex to preparat zawierający składniki wpływające pozytywnie na funkcjonowanie gruczołu krokowego. Wyciąg z owoców palmy sabalowej usprawnia oddawanie moczu, a olej z pestek dyni  wpływa na utrzymanie prawidłowego rozmiaru prostaty.

Urorec

Lek zawierający substancję czynną – sylodosynę. Należy do leków urologicznych. Zmniejsza objawy podrażnieniowe i zaporowe, związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego.

Toviaz

Lek zawierający substancję czynną – fezoterodynę. To spazmolityk urologiczny. Zmniejsza liczbę przypadków nietrzymania moczu z powodu naglącego parcia oraz redukuje częstotliwość oddawania moczu.

Doxanorm

Jest brokerem receptorów α- adrenergicznych. W wyniku zmniejszenia oporu naczyniowego obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek powoduje też obniżenie stężenia triglicerydów i stężenia cholesterolu całkowitego. Leczenie doksazosyną hamuje agregację płytek krwi.

Prostogal

Zmniejsza objawy łagodnego przerostu gruczołu krokowego (m.in. bolesne parcie na mocz; częste i bolesne oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy).

Androster

Hamuje rozrost gruczołu krokowego, blokując przemianę naturalnego hormonu męskiego testosteronu; lek z grupy inhibitorów 5-alfa-reduktazy.

Femurin

Femurin to suplement diety, który poprawia komfort życia kobiet, cierpiących na problem z utrzymaniem moczu. Aktywne związki zawarte w pestkach dyni oraz ekstrakcie z soi, korzystnie wpływają na napięcie mięśni miednicy.

Apo-Doxan

Blokuje receptory alfa-1-adrenergiczne w naczyniach krwionośnych, co powoduje ich rozszerzenie. Skutkuje to długotrwałym (co najmniej 24 godz.) obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi, zmniejszeniem przerostu lewej komory serca oraz ułatwieniem oddawania moczu (rozkurcza szyję pęcherza moczowego).

Bioprost kapsułki

Działanie pobudzające regenerację komórek gruczołu krokowego; przeciwzapalne i przeciwobrzękowe; ułatwiające oddawanie moczu.

Tadenan

Lek zmniejsza napięcie mięśni gładkich, zwiększa elastyczność ścian gruczołu krokowego, działa słabo przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Prostamer

Jest to związek pochodzenia roślinnego, zmniejszający wchłanianie cholesterolu w jelitach, przez co w umiarkowany sposób zmniejszający jego stężenie we krwi.

Poldanen

Przeciwobrzękowe, przeciwzapalne oraz pobudzające wydzielanie i regenerację gruczołu krokowego; zmniejszające trudności w oddawaniu moczu.