Polecane leki i suplementy na: zaburzenia rytmu serca

Suplemag B6

Suplemag B6 jest lekiem uzupełniającym niedobory magnezu oraz witaminy B6. Po konsultacji z lekarzem można go stosować także w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie należy podawać go dzieciom poniżej 5 roku życia.

Lekoptin

Lek należy do antagonistów wapnia, leków hamujących wnikanie wapnia do komórki.

Darob

Jest to lek antyarytmiczny, będący równocześnie beta-adrenolitykiem.

Diltiazem

Lek o silnym działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie naczyń wieńcowych.

Dilzem

Lek o silnym działaniu rozkurczającym działa na mięśnie gładkie naczyń wieńcowych. Zwalnia czynność serca i zmniejsza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen.

Bilokord

Bilokord zawiera bisoprolol – beta-bloker. Działanie leku polega na zablokowaniu receptorów adrenergicznych typu beta.

Aspafar

Aspafar to preparat stosowany w stanach niedoboru magnezu i potasu. Magnez jest składnikiem lub uczestniczy w działaniu enzymów regulujących przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów, oraz w procesach wytwarzania i magazynowania energii.

Apo-Simva

Środek hamujący syntezę cholesterolu, frakcji LDL i częściowo VLDL. Powoduje także obniżenie stężenia triglicerydów oraz zwięk­szenie stężenia lipoprotein HDL we krwi.

Aspargin

Kwas asparaginowy jest aminokwasem dostarczającym komórkom energii i biorącym pośrednio udział w metabolizmie tkanki nerwowej.

Opacorden

Jest to lek antyarytmiczny. Bardzo skutecznie normalizuje różne zaburzenia rytmu serca (nieprawidłowe nieregularne bicie serca).

Lescol

Lek z grupy statyn. Silnie hamuje wytwarzanie cholesterolu (zwłaszcza „złego” cholesterolu LDL i triglicerydów) w wątrobie na drodze wybiórczego hamowania jednego z enzymów (reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A – HMG-CoA); podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL.

Visken

Jest to lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia. W mniejszym stopniu niż inne leki beta-adrenolityczne (np. propranolol, nadolol) zaburza czynność serca. Znajduje zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca oraz niektórych zaburzeń rytmu serca.

SotaHEXAL tabletki

Lek wykazuje silne działanie przeciwarytmiczne. Zwalnia czynność serca w spoczynku oraz podczas wysiłku, zmniejsza zapotrzebo­wanie serca na tłen, obniża ciśnienie krwi.

Sectral

Wybiórczy beta1-adrenolityk, o miernej wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej oraz stabilizującej błonę komórkową. Opis ogólny czytaj: ABUTOL.

Propranolol

Jest to lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia. Znajduje zastosowanie w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu i zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca. Lek jest także stosowany w licznych innych chorobach, np. profilaktyce antymigrenowej, nadczynności tarczycy, znoszeniu drżeń mięśniowych (np. po solach litu) lub lęku.