Polecane leki i suplementy na: zaćma

Maxiluten

Suplement diety z wysoką dawką luteiny. Zalecany osobom po 40 r.ż. zapobiegawczo i wspomagająco w problemach z ostrością widzenia.

Nevanac

Nevanac to krople do oczu mające działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Są stosowane po operacji usunięcia zaćmy. Lek jest bezpieczny dla kobiet karmiących piersią.

Lutemac

Suplement diety zawierający luteinę, naturalny przeciwutleniacz, karotenoid. Jest to główny składnik barwnikowy w plamce żółtej oka oraz w soczewce. Polepsza ostrość widzenia, wspomaga funkcjonowanie plamki żółtej, pochłania oraz filtruje promieniowanie UV, chroniąc narząd wzroku przed złym wpływem wolnych rodników i ułatwiając jego regenerację.

Vitreolent

Zwalnia proces mętnienia ciała szklistego i soczewki, hamuje postępujące osłabienie ostrości widzenia.

Quinax

Lek do oczu, przeznaczony jest do leczenia zaćmy starczej, czyli zmętnienia soczewki rozwijającego się u osób powyżej 50 rż. Nie udowodniono, aby lek spowalniał postęp choroby. Wśród okulistów panuje natomiast opinia, że nie jest skuteczny w odwracaniu zmian, które już powstały w zmętniałej soczewce.

Tobradex krople

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Naclof

Niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Indocollyre 01%

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, miejscowo przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym w postaci kropli do oczu. Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Catalin

Zapobiega rozwojowi zaćmy, umożliwia rozpuszczenie już powstałych nieprzezroczystych białek w soczewce oka, zwalnia proces mętnienia ciała szklistego i soczewki, hamuje postępujące zmętnienie ostrości widzenia.