Polecane leki i suplementy na: zakażenia grzybicze

Metindonium

Preparat w postaci płynu do stosowania miejscowego w jamie ustnej o skojarzonym działaniu składników. Zawarta w preparacie indometacyna wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, a bromek cetrimonium posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

Zelefion

Zelefion to lek stosowany w dermatologii, w grzybiczych zakażeniach skóry.

Batrafen

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, słabym działaniu przeciwbakteryjnym i działaniu przeciwzapalnym. Znajduje zastosowanie w leczeniu wszystkich rodzajów grzybic skóry gładkiej, owłosionej i paznokci (lakier).

Daktarin żel

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba zwłaszcza w stosunku do drożdżaków – Candida), działa również przeciwbakteryjnie na paciorkowce i gronkowce, a także ma działanie przeciwświądowe.

Vfend tabletki

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; patrz: DIFLUCAN.

Noxafil

Ciężkie zakażenia grzybicze oporne na leczenie innymi lekami przeciwgrzybiczymi.

Mycosyst

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, stosowany w leczeniu grzybic narządowych. Ma długi czas działania.

Diflucan

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych tiazolu, o szerokim spektrum działania; zaburza powstawanie ergosterolu – podstawowego składnika błony komórkowej grzybów.

Sterovag

Lek stosowany w stanach zapalnych pochwy i sromu, nadżerkach szyjki macicy, zakażeniach grzybiczych oraz rzęsistkowicy.

Gynalgin

Lek ma bardzo szeroki zakres działania antybakteryjnego, przeciwpierwotniakowe­go, przeciwgrzybiczego i przeciwrzęsistkowego. Jest stosowany w mieszanych zakażeniach pochwy i dróg rodnych wywołanych przez bakterie i grzyby, jak również w leczeniu rzęsistkowicy pochwy.

Dafnegin

Lek przeciwgrzybiczy, mający także działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Triacomb krem

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwgrzybicze (nystatin), przeciwbakteryjne (neomycyna, gramicydyna), silne przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe i przeciwświądowe (triamcinolone).

Triderm

Jest to preparat złożony, do stosowania na skórę. Silnie i szybko likwiduje objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból, świąd i eliminuje chorobotwórcze bakterie i grzyby. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych nadkażeń skóry.

Tribiotic

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze.

Travocort

Jest to preparat złożony, do stosowania na skórę. Dzięki połączonemu działaniu składników jest skuteczny w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry; likwiduje grzyby chorobotwórcze i szybko zmniejsza objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Proftin-M

Skojarzone działanie składników: chroni przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi, usuwa lub zmniejsza potliwość stóp.