Polecane leki i suplementy na: zakażenia tkanek miękkich

Levoxa

Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów o szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Xyvelam

Xyvelam zawiera jako substancję czynną lewofloksacynę, chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów. Lewofloksacyna wykazuje działanie bakteriobójcze na bakterie takie jak: Haemophilus influenza, Escherichia coli, Salmonella i Shigella.

Biotaksym

Antybiotyk beta-laktamowy (cefalosporyna III generacji) o szerokim spektrum bakteriobójczym, obejmującym także bakterie wytwa­rzające beta-laktamazy.

AzitroLEK tabletki

AzitroLEK zawiera jako substancję czynną azytromycynę – antybiotyk z grupy makrolidów. Azytromycyna hamuje syntezę białek bakteryjnych, uniemożliwiając wzrost i namnażanie bakterii.

Ramoclav

Ramoclav to antybiotyk, łączący w sobie dwie substancje lecznicze, co pozwala na wysoką skuteczność działania w zakażeniach spowodowanych przez różne bakterie.

Unasyn

Jest to antybiotyk z grupy penicylin o szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Sultamycylina stanowi połączenie ampicyliny (antybiotyku z grupy penicylin) z sulbaktamem (związkiem hamującym działanie enzymów bakteryjnych unieczynniających ampicylinę). Rozszerza to zakres działania bakteriobójczego leku na bakterie oporne na ampicylinę. Preparat jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, moczowych, skóry i tkanek miękkich.

Tavanic

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektrum działania; pochodna ofloksacyny (ofloxacine). Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II); dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Syntarpen (tabletki)

Jest to antybiotyk z grupy penicylin przeznaczony do podawania doustnego. Wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do wąskiej liczby bakterii chorobotwórczych - głównie gronkowców. Jest stosowany w zakażeniach układu oddechowego, dróg moczowych, skóry, tkanek miękkich, kości i stawów gronkowcami wrażliwymi na lek.

Sefril kapsułki

Bakteriobójcze, blokuje tworzenie się ściany komórki bakteryjnej – antybiotyk z grupy cefalosporyn I generacji (zawiera pierścień beta-laktamowy, podobnie jak antybiotyki z grupy penicylin).

Dynabac tabletki

Długotrwałe przeciwbakteryjne – lek z grupy antybiotyków makrolidowych I generacji, o udoskonalonych właściwościach.

Abaktal tabletki

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów drugiej generacji o szerokim spektrum działania (niszczy różnorodne szczepy bakterii). Fluorochinolony blokują kopiowanie DNA bakterii poprzez wiązanie się z enzymem zwanym gyrazą (topoizomerazą II); w ten sposób dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.