Polecane leki i suplementy na: zakażenie

Urolin

Jest to lek z grupy chinolonów wykazujący działanie bakteriobójcze wobec wielu drobnoustrojów chorobotwórczych najczęściej powodujących zakażenia dróg moczowych i narządów płciowych.

Duracef

Antybiotyk beta-laktamowy (cefalosporyna I generacji) o działaniu bakteriobójczym. Działa na bakterie: Streptococcus spp., Staphylococcusspp., Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiellaspp., Moraxella catarrhalis oraz niektóre bakterie beztlenowe. Przenika m. in. przez łożysko i do mleka matki, do migdałków, płuc, kości, żółci.

Anozilad

Lek zawierający substancję czynną – linezolid. Ma działanie przeciwbakteryjne. Antybiotyk należący do klasy oksazolidynonów. Hamuje powstawanie białka w komórkach bakteryjnych. Stosowany rzadko.

Targocid

Lek zawierający substancję czynną – teikoplaninę. Antybiotyk glikopeptydowy. Działa bakteriobójczo. Blokuje tworzenie się ściany komórkowej bakterii.

Tygacil

Lek zawierający substancję czynną – tygecyklinę. Ma działanie bakteriostatyczne, zmniejszając liczebność bakterii. Antybiotyk, hamuje biosyntezę białek bakteryjnych.

Erythromycinum TZF

Jest to antybiotyk makrolidowy o względnie wąskim zakresie działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Clindo

Lek należy do antybiotyków linkozamidowych, które działają głównie na drobnoustroje Gram-dodatnie: Streptococcus spp., Staphylococcus spp., a także na bakterie beztlenowe m.in. Bacteroides fragilis.

Biofazolin

Biofazolin zawiera jako substancję czynną cefazolinę – lek przeciwbakteryjny. Cefazolina hamuje syntezę ściany komórkowej bakterii, uniemożliwiając namnażanie się komórek bakteryjnych.

Lendacin

Lek zawierający substancję czynną – ceftriakson. To antybiotyk, cefalosporyna III generacji. Działa bakteriobójczo.

Colistin

Jest to antybiotyk peptydowy z grupy polimyksyn o działaniu bakteriobójczym. Powoduje uszkodzenie błony cytoplazmatycznej drobnoustroju, działa na Klebsiella pneumoniae, Salmonella spp., Escherichia coli, Shigella spp., Pseudomonas aeruginosa.

Altargo

Altargo zawiera retapamulinę – antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych na małych powierzchniach skóry.

Keflex

Antybiotyk β-laktamowy (cefalosporyna 1 generacji) o działaniu bakteriobójczym.

Rovamycine

Jest to antybiotyk makrolidowy o zbliżonym działaniu do erytromycyny. Znajduje zastosowanie w leczeniu zakażeń bakteryjnych w przypadku nietolerancji lub niemożności stosowania erytromycyny. Jest także skuteczny w leczeniu zakażeń niektórymi pierwotniakami, np. toksoplazmozy.

Renicin

Przeciwbakteryjne – antybiotyk z grupy makrolidów II generacji o wydłużonym czasie działania i zakresie działania zbliżonym do erytromycyny (erythromycin).

Neloren

Jest to antybiotyk z grupy linkosamidów o wąskim zakresie działania przeciwbakteryjnego. W zależności od stężenia działa bakteriobójczo lub jedynie hamuje rozwój bakterii. Bardzo dobrze przenika do ognisk zakażenia.