Polecane leki i suplementy na: zakrzepica żył głębokich

Neoparin

Zastrzyki przeciwzakrzepowe zawierające heparynę drobnocząsteczkową: enoksaparynę. Mechanizm działania polega na blokadzie kaskady krzepnięcia krwi.

Heparizen

Heparyna jest lekiem o działaniu przeciwzakrzepowym. Stosowana na skórę wykazuje również miejscowe działanie przeciwzapalne.

Warfin

Warfin to preparat zawierający jako substancję czynną warfarynę, lek z grupy antagonistów witaminy K. Warfaryna działa przez hamowanie powstawania czynników krzepnięcia II, VII, IX i X.

Fragmin

Drobnocząsteczkowa heparyna o działaniu przeciwzakrzepowym. Działanie silne i długotrwałe (utrzymujące się przez 24 godziny) – lek z grupy heparyn drobnocząsteczkowych.

Clexane

Preparat jest pochodną heparyny. Lek zmniejsza krzepliwość krwi. Roztwór do wstrzykiwań podskórnych (lub do układu dializacyjnego): ampułkostrzykawki po 0,2 ml (20 mg; 10 szt.).

Heparinum

Krem zawierający naturalnie występującą w zwierzęcej wątrobie heparynę, która jest aktywatorem enzymu antytrombiny oraz inhibitorem hialuronidazy. Ma działanie antyagregacyjne - rozrzedza krew, działa przeciwzakrzepowo, stosowana miejscowo niweluje krwiaki, żylaki i obrzęki spowodowane zatkaniem naczyń krwionośnych skrzeplinami.

Helason

Unikalne połączenie heparyny (polisulfoglikozaminoglikanu) i enzymu hialuronidazy, która zwiększa przepuszczalność tkanek na drodze katalizowania hydrolizy związków hialuranowych. Używany zewnętrznie w celu leczenia zakrzepowego zapalenia żył, krwiaków i urazów bez naruszenia powłok zewnętrznych ciała.