Polecane leki i suplementy na: zapalenie jelit

Erythromycinum TZF

Jest to antybiotyk makrolidowy o względnie wąskim zakresie działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Erythromycinum

Antybiotyk makrolidowy w postaci maści, płynu lub tabletek o działaniu bakteriostatycznym wobec bakterii, odpowiedzialnych za patogenezę trądziku.

Cropoz G

Miejscowe (w obrębie jelit) działanie przeciwalergiczne – lek z grupy kromonów. Lek praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego (ok. 1% podanej dawki).

Cedax

Bakteriobójcze – blokuje tworzenie się ściany komórki bakteryjnej – antybiotyk β-laktamowy z grupy cefalosporyn III generacji (cząsteczka leku zawiera pierścień beta-laktamowy, podobnie jak antybiotyki z grupy penicylin) do stosowania doustnego.

Sulpiryd

Jest to neuroleptyk, a więc lek znoszący objawy niektórych chorób psychicznych. Jest stosowany głównie w leczeniu schizofrenii, psychoz paranoidalnych, zespołów urojenio­wo-depresyjnych wieku rozwojowego i innych. Działa aktywizująco, antydepresyjnie. Bywa również stosowany w zespołach nerwicowych, w leczeniu uzależnienia od alkoholu i leków.

Trilac

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Smecta

Działanie miejscowo osłaniające śluzówkę przewodu pokarmowego.

No-Spa tabletki

Lek o szybkim działaniu spazmolitycznym na mięśnie gładkie. Zmniejsza napięcie komórek mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowego, hamując ich skurcze.

Lakcid

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.