Polecane leki i suplementy na: zapalenie jelita grubego

Budenofalk

Silne miejscowe (w obrębie jelit) działanie przeciwzapalne – lek z grupy glikokortykosteroidów. W odróżnieniu od innych glikokortykosteroidów stosowanych doustnie (dexamethasone, prednisolone, prednisone) działanie leku ogranicza się w zasadzie do światła przewodu pokarmowego – przy porównywalnej skuteczności klinicznej z prednizolonem (prednisolone) stosowanym w postaci tabletek.

Trilac

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Salazopyrin EN

Działanie przeciwzapalne, immunosupresyjne (hamujące reakcje odpornościowe), przeciwbakteryjne - lek z grupy sulfonamidów.

Pentasa

Mesalazyna jest pochodną kwasu salicylowego o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, obecnie stosowana w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych jelita grubego.

Lakcid

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Jucolon

Pochodna kwasu salicylowego o miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Dzięki nierozpuszczalnej w soku żołądkowym otoczce, mesalazyna uwalniana jest dopiero w jelicie cienkim i okrężnicy. Mechanizm działania leku wiąże się prawdopodobnie z hamowaniem biosyntezy prostaglandyny E2 i I2, tromboksanu A2, leukotrienu B4 i C4 w błonie śluzowej jelita oraz z hamowaniem reakcji utleniania. Mesalazyna w niewielkim stopniu jest […]