Polecane leki i suplementy na: zapalenie krtani

Flavamed max

Jest to syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym zawierający zwiększoną dawkę ambroksolu. Stosowany w terapii mokrego kaszlu.

Orofar

Preparat o słabym działaniu odkażającym i przeciwbólowym.

Sebidin

Jest to preparat o działaniu przeciwbakteryjnym, skuteczny w leczeniu stanów zapalnych dziąseł i innych stanów zapalnych toczących się w jamie ustnej. Lek często stosowany przez dentystów. Nie należy go stosować w leczeniu anginy paciorkowcowej.

Septolux

Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, odkażające i znieczulające.

Ambrosan tabletki

Ambrosan zawiera jako substancję czynną chlorowodorek ambroksolu – lek o działaniu mukolitycznym. Ambroksol rozrzedza wydzielinę w układzie oddechowych i ułatwia jej usunięcie.

Alcep

Alcep to syrop z cebuli, produkt jest tradycyjnie stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych (przeziębienie, katar). Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i wykrztuśne.

Uniben

Aerozol do stosowania w jamie ustnej, zawierający jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek – związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, odkażająco i znieczulająco.

Tymsal spray aerozol

Skojarzone działanie składników – pobudzające wytwarzanie wydzieliny w drogach oddechowych, wykrztuśne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, rozkurczowe. antyseptyczne i ściągające na błony śluzowe jamy ustnej i gardła.

Tussidex

Lek na kaszel suchy do stosowania u dzieci powyżej 12 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

TussiDrill

Lek na kaszel suchy do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

Strepsils z mentolem i eukaliptusem

Strepsils to pastylki do ssania, które dzięki działaniu antyseptycznemu składników znajdują zastosowanie w leczeniu łagodniejszych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Zawierają dodatkowo substancje smakowe. Nie należy ich stosować w leczeniu anginy paciorkowcowej.

Sebidin plus

Skojarzone działanie składników – przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, zwiększające odporność na zakażenia.

Robitussin antitussicum

Lek na kaszel suchy do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

Orofar max

Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Zmniejsza ból gardła towarzyszący przeziębieniom, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani.