Polecane leki i suplementy na: zapalenie pęcherzyka żółciowego

Cefobid

Antybiotyk (ß-laktamowy o działaniu bakteriobójczym), zaliczany do cefalosporyn.

Pentazocinum

Silny lek o działaniu przeciwbólowym, wywołującym także działanie uspokajające i depresyjne na układ oddechowy podobne do morfiny. Lek nieznacznie hamuje perystaltykę przewodu pokarmowego i powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.

Erythromycinum TZF

Jest to antybiotyk makrolidowy o względnie wąskim zakresie działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Cholestil

Preparat wykazuje właściwości żółciotwórcze i żółciopędne, ponadto rozkurczające mięśnie gładkie. Lek stosowany jest w stanach zapal­nych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz w zaburzeniach dyspeptycznych.

Erythromycinum

Antybiotyk makrolidowy w postaci maści, płynu lub tabletek o działaniu bakteriostatycznym wobec bakterii, odpowiedzialnych za patogenezę trądziku.

Fortral

Jest to lek z grupy narkotycznych leków przeciwbólowych. Jest stosowany w zwalczaniu silnych dolegliwości bólowych, np. pourazowych, pooperacyjnych, kolki wątrobowej i nerkowej. Był stosowany również do łagodzenia bólu w trakcie porodu.

Sal vichy factitium

Składniki preparatu działają słabo zobojętniająco na kwaśną treść żołądkową. Preparat może być stosowany w nadkwaśności, nadkwaśnym nieżycie żołądka.

Sal Ems Artificiale

Jest to lek wykrztuśny, ułatwiający odkrztuszenie wydzieliny zalegającej w drzewie oskrzelowym, stosowany w zaziębieniu, grypie i innych chorobach dróg oddechowych.

No-Spa tabletki

Lek o szybkim działaniu spazmolitycznym na mięśnie gładkie. Zmniejsza napięcie komórek mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowego, hamując ich skurcze.

Galospa

Lek rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowego oraz macicy. Jest stosowany w leczeniu kolki w kamicy wątrobowej lub nerkowej, skurczu dróg żółciowych, stanów skurczowych przewodu pokarmowego, bolesnego miesiączkowania, w poronieniu zagrażającym.