Polecane leki i suplementy na: zapalenie rogówki

Bivacyn (krople do oczu)

Preparat do stosowania miejscowego do oczu, zawierający dwa antybiotyki przeciwbakteryjne o uzupełniającym się zakresie działania: neomycynę i bacitracynę.

Spersadexoline

Jest to preparat złożony do stosowania w bakteryjnych zakażeniach różnych struktur oka. Działa przyczynowo, eliminując bakterie chorobotwórcze, a także szybko łagodzi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Oflodinex

Należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów w postaci maści i kropli do oczu.

Solu-Medrol

Substancją czynną leku Solu – Medrol jest metyloprednizolon, będący silnym i długodziałającym glikokortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne i modulujące na układ odpornościowy.

Virolex maść do oczu

Lek zawiera pochodną guanidyny o działaniu przeciwwirusowym, która polecana jest w półpaścu, ospie i opryszczce. Acyklowir inaktywuje polimerazy DNA wirusów, dlatego uniemożliwia im dalszy rozwój.

Sulfacetamidum

Lek do stosowania miejscowego do oczu, zawierający sulfonamid - sulfacetamid o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosowany w bakteryjnych zakażeniach spojówek, powiek i rogówki.

Tobrex krople

Miejscowe silne przeciwbakteryjne (szczególnie wobec bakterii Pseudomonas aeruginosa). Miejscowe bakteriobójcze – lek z grupy antybiotyków aminoglikozydowych.

Prednisolonum 05%

Preparat działający przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwświądowo. Zwiększa stężenie glukozy we krwi, nasila katabolizm białek, hamuje spalanie lipidów. Stosowany jest w leczeniu chorób oczu.