Polecane leki i suplementy na: zapalenie spojówek

Allergovit Szczepionka

Preparat Allergovit jest szczepionką alergenową zawierającą zmodyfikowane alergeny, stosowaną w celu wywołania reakcji układu immunologicznego. Odczulanie in. immunoterapia swoista to nowoczesna metoda leczenia przyczynowego schorzeń alergicznych IgE-zależnych.

Bivacyn (krople do oczu)

Preparat do stosowania miejscowego do oczu, zawierający dwa antybiotyki przeciwbakteryjne o uzupełniającym się zakresie działania: neomycynę i bacitracynę.

Sulfanizolon

Sulfanizolon to preparat okulistyczny, przeznaczony do leczenia bakteryjnych zakażeń spojówek oraz likwidowania bólu, podrażnień i świądu, które im towarzyszą.

Spersadexoline

Jest to preparat złożony do stosowania w bakteryjnych zakażeniach różnych struktur oka. Działa przyczynowo, eliminując bakterie chorobotwórcze, a także szybko łagodzi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Oflodinex

Należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów w postaci maści i kropli do oczu.

Unidox Solutab

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Jego mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii.

Olopatadine Zentiva

Krople do oczu zawierające substancję czynną – olopatadynę. Lek antyalergiczny, antyhistaminowy. Zapobiega tworzeniu się cytokin przez komórki nabłonka spojówki, co uniemożliwia powstawanie stanu zapalnego i reakcję alergiczną.

Zyrtec D

>Jest to preparat o działaniu przeciwhistaminowym i obkurczającym naczynia krwionośne, stosowany głównie w celu zmniejszenia objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, a zwłaszcza wycieku i uczucia blokady nosa w alergicznych nieżytach błony śluzowej nosa.

Clatra

Clatra to selektywny lek przeciwuczuleniowy. Substancją aktywną jest bilastyna, która blokuje obwodowe receptory histaminowe odpowiedzialne za wystąpienie takich objawów uczulenia jak przekrwienie, pieczenie czy łzawienie oczu czy pokrzywka.

Staloral

Staloral to preparat przeznaczony do immunoterapii swoistej. Zawiera wyciągi alergenowe pochodzenia roślinnego oraz wyciąg alergenowy roztoczy kurzu domowego.

Rotadin

Preparat Rotadin zawiera jako substancję czynną loratadynę. Jej aktywny metabolit - dezloratadyna - jest lekiem antyhistaminowym (blokuje receptory histaminowe H1), wskutek czego działa przeciwalergicznie, niwelując objawy takie jak: katar, zaczerwienienie spojówek, załzawienie oczu, kichanie.

Virlix

Virlix to lek którego substancją czynna jest cetyryzyna. Cetyryzyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę.

Bilaxten

Bilaxten to lek zawierający bilastynę. Wykazuje ona działanie przeciwhistaminowe, blokując receptory wiążące histaminę.

Relestat

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe – preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Doxycyclinum

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Mechanizm ich działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii. Stosowany jest w zakażeniach dróg oddechowych, pokarmowych, żółciowych, w zakażeniach układu moczowo-płciowego, w toksoplazmozie, w chorobach wywołanych przez laseczki: błonicy, wąglika, dżumy, brucelozy.

Disophrol retard

Jest to preparat o działaniu antyhistaminowym i obkurczającym naczynia krwionośne, stosowany głównie w celu zmniejszenia objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, a zwłaszcza wycieku i uczucia blokady nosa w alergicznych nieżytach błony śluzowej nosa.

Cirrus

Skojarzone działanie składników – silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe, patrz CETIRIZINE) i zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa (patrz PSEUDOEFEDRYNA).

Diphergan

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.