Polecane leki i suplementy na: zaparcia

Irbutin

Irbutin jest środkiem spożywczym specjalnego pochodzenia medycznego zawierającym w swoim składzie kwas masłowy w postaci maślanu sodu. Zalecany jest do postępowania dietetycznego w przypadku zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, zespole jelita drażliwego, zaburzeniach flory bakteryjnej.

Błonnik nie tylko na odchudzanie

Błonnik, czyli włóknik pokarmowy, to jeden z najpopularniejszych składników suplementów diety, stosowany głównie jako uzupełnienie diet oczyszczających i odchudzających. Przez lata był uważany za substancję balastową produktów roślinnych, ponieważ nie podnosi wartości energetycznej pokarmów oraz prawie nie podlega procesom trawienia ani wchłaniania w przewodzie pokarmowym człowieka. Co to jest błonnik i dlaczego jest tak niezmiernie […]

Tribux Bio

Lek dostępny bez recepty normalizujący pracę jelit i przewodu pokarmowego w postaci tabletek. Substancją aktywną jest trimebutyna.

Olej rycynowy

Doraźny roślinny środek leczniczy stosowany w zwalczaniu zaparć. Olej uzyskuje się z nasion rącznika pospolitego i często nazywany jest przez to olejem rącznikowym.

Ulgix Laxi

Tryb życia i dieta towarzyszące naszym czasom prowadzą często do dysfunkcji przewodu pokarmowego, np. zaparć. W aptekach znajdziemy dożo leków o działaniu przeczyszczającym. Jednym z środków przeczyszczających działających w sposób fizyczny jest dokuzan sodowy.

Obstilax

Suplement diety o właściwościach przeczyszczających. W skład produktu wchodzą substancje roślinne działające poprzez drażnienie ścian jelita grubego.

Jaki lek na biegunkę? Węgiel aktywny albo Stoperan? Przegląd leków.

Lato, jak żadna inna pora roku, sprzyja biegunkom. Całodobowe kramiki z lodami w kurortach, zestawy „prosto na grilla”, egzotyczne dania na urlopie w Tunezji czy choćby kebab w ciepłą wielkomiejską noc… Niewiele potrzeba, aby obudzić się z rewolucją w trzewiach! Media jak zwykle podsuwają nam rozwiązanie – uniwersalne leki na żołądkowe niedyspozycje. Tylko który wybrać?

Normosan fix

Unikalna mieszanka senesu, kory kruszyny, bzu czarnego, mięty pieprzowej i kminku zwyczajnego. Preparat wzmaga perystaltykę jelit, działa przeczyszczająco; stosowany jest w zaparciach różnego pochodzenia.

Dagomed Alvia Zaparcia

Preparat homeopatyczny, stosowany głównie w przypadku wystąpienia zaparć i innych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego. Zawiera między innymi rozcierkę z Mątwy (Sepia officinalis) oraz drzewa Strychnos nux vomica, które zawiera duże dawki trującego alkaloidu - strychniny.

Biotyk

Probiotyk zawierający bakterie Lactobaccilus casei oraz inulinę. Polecany jest on w celu uzupełnienia diety w bakterie kwasu mlekowego.

Lacton Forte

Lacton forte to suplement diety, który dostarcza organizmowi niezbędne probiotyki i prebiotyki. Reguluje pracę przewodu pokarmowego i wpływa na wzrost jego prawidłowej flory bakteryjnej. Stosowany osłonowo przy antybiotykoterapii.

Chromdiet

Kompozycja czterech składników: inuliny, chitosanu, błonnika oraz chromu. Wspomaga odchudzanie, zmniejsza apetyt na słodycze, poprawia krzepliwość krwi.

Normolax Control

Preparat zawierający około 15 mg glikozydów antracenowych z kory kruszyny, które w jelicie grubym przekształcane są do działających przeczyszczająco antranoli i antronów. Wyrób medyczny polecany w bolesnych zaparciach wynikłych z nadmiernego utwardzenia mas kałowych (nie skurczu jelit).

Rektiolax

Skojarzone działanie składników powoduje upłynnienie mas kałowych i prowadzi do szybkiego wypróżnienia.

Colon C

Colon C to preparat przeznaczony dla pacjentów mających problem z zaparciami. Błonnik z babki płesznik pęcznieje w przewodzie pokarmowym, przyspieszając perystaltykę jelit i ułatwiając wypróżnianie.

Lactulosum Hasco

Preparat zawiera syntetyczny dwucukier nie podlegający trawieniu i nie wchłaniający się z przewodu pokarmowego.

Bisacodyl VP

Bisacodyl VP zawiera jako substancję czynną bisakodyl, lek o działaniu przeczyszczającym. Bisakodyl dociera do jelita grubego, gdzie ulega hydrolizie do aktywnego związku działającego bezpośrednio na sploty nerwowe błony śluzowej jelita grubego.

Bio-Błonnik

Bio-Błonnik to preparat dostarczający mieszankę błonnika pokarmowego pochodzącego ze skórki cytryny oraz z buraków cukrowych. Dzięki zawartości błonnika powoduje powiększenie zawartości w żołądku zmniejszając uczucie głodu. Preparat przyczynia się do zwiększenia masy kału, wspierając regularne ruchy jelit oraz utrzymując dobre trawienie.

Ircolon

Lek zawierający substancję czynną – trimebutynę, będącą agonistą receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Pobudza hipokinetyczną mięśniówkę jelita, zaś zmniejsza kurczliwość hiperkinetycznej mięśniówki jelit.

Api-Aktiw

Api-Aktiw to preparat zawierający mielony len –  źródło śluzów wykazujących właściwości osłonowe wobec przewodu pokarmowego. Reguluje gospodarkę elektrolitową organizmu.