Polecane leki i suplementy na: zasypianie

Sanval

Jest to lek z grupy imidazopirydyn, wykazujący silne działanie nasenne.

Estazolam Polfarmex

Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne.

Benosen

Benosen to preparat zawierający wyciąg z chmielu oraz L-teaninę. Składniki te działają uspokajająco oraz ułatwiają zasypianie.

Spokój Apteo Plus

Spokój to preparat zawierający substancje roślinne o działaniu uspokajającym. Melisa zmniejsza napięcie nerwowe, a chmiel łagodzi pobudzenie i ułatwia zasypianie.

ExtraSpasmina

ExtraSpasmina to preparat przeznaczony dla pacjentów mających okresowe problemy z zasypianiem oraz w łagodnych stanach napięcia nerwowego. Zawarte w preparacie wyciągi z melisy i kozłka lekarskiego działają uspokajająco i rozkurczowo.

Estazolam Espefa

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny. Wykorzystywane jest jego działanie nasenne. Ma również właściwości przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń snu, np. trudności w zasypianiu, bezsenności.

Stilnox

Stilnox to lek o działaniu nasennym, zawierający jako substancję czynną zolpidem.  Jest on wybiórczym agonistą receptora omega1 – benzodiazepinowego (w odróżnieniu do benzodiazepin – innej grupy leków nasennych – które działają na trzy podtypy tego receptora).

Nasen tabletki

Substancją czynną występującą w preparacie jest zolpidem – lek nasenny, pochodna imidazolopirydyny. Jest on wybiórczym agonistą receptora omega1 – benzodiazepinowego (w odróżnieniu do benzodiazepin (innej grupy leków nasennych) – które działają na trzy podtypy tego receptora). Selektywność działania zolpidemu wpływa na mniejszy potencjał uzależniający leku. Jego działanie nasenne związane jest ze zmianą aktywności kanałów chlorkowych […]

APAP Noc

Lek o działaniu przeciwgorączkowym i wyraźnym przeciwbólowym, a także nasennym dzięki skojarzonemu działania składników zawartych w preparacie.

Calmina tabletki

Skojarzone działanie składników: łagodnie uspokajające i ułatwiające zasypianie; usuwa stany napięcia i niepokoju.

Signopam

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny. Ma silne działanie uspokajające i nasenne, a także przeciwlękowe, słabe przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju i lęku, bezsenności, w nerwicach, nerwicowych zaburzeniach somatycznych (np. dolegliwościach sercowych, żołądkowych), bólach głowy, w przygotowaniu do operacji i zabiegów diagnostycznych, w niektórych postaciach padaczki.