Polecane leki i suplementy na: zatoki

Metafen Zatoki (Rhinafen)

Preparat Metafen zatoki zawiera dwa składniki: ibuprofen (niesteroidowy lek przeciwzapalny o właściwościach niwelujących ból i gorączkę) oraz pseudoefedrynę (parasympatykomimetyk z grupy fenyloetyloamin, który zmniejsza obrzęk naczyń krwionośnych w nosie, przez co ułatwia oddychanie). Wskazaniami do stosowania leku są: niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, bóle stawowo-mięśniowe oraz głowy, gorączka.

Maść borna z mentolem

Jest to preparat złożony przeznaczony do łagodzenia objawów nieżytu błony śluzowej nosa. Wchodzący w skład preparatu kwas borowy cieszy się popularnością jako lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy.

Nasodren

Nasodren to naturalny, wodny roztwór w postaci aerozolu do nosa, zawierający wyciąg z fiołka alpejskiego.

Apselan

Apselan to lek zawierający jako substancję czynną pseudoefedrynę. Pseudoefedryna powoduje obkurczenie błony śluzowej nosa, poprzez stymulację uwalniania noradrenaliny.

Sinulan forte tabletki powlekane

Sinulan forte suplement diety zawiera ekstrakty roślinne, które wspomagają funkcjonowanie górnych dróg oddechowych (zatoki, nos, gardło) i stymulują działanie układu odpornościowego.

Pneumolan syrop

Pneumolan to syrop zawierający ekstrakty ze starannie dobranych roślin, które uzupełniają swoje działanie lecznicze:

Sudafed

Jest to lek zmniejszający objawy zapalnego nieżytu błony śluzowej nosa i zapalenia zatok, takie jak wyciek wydzieliny z nosa czy uczucie blokady nosa.

Salviasept płyn

Skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, odkażające (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze), ściągające.