Polecane leki i suplementy na: zatrucie

Desferal

Preparat wiąże wybiórczo trójwartościowe żelazo, a powstały kompleks jest wydalany z moczem i żółcią.

Carbosal

Węgiel aktywowany pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego, chroniąc ją przed drażniącym działaniem składników pokar­mowych.

Cuprenil

Penicylamina jest związkiem tworzącym kompleksowe połączenia z metalami ciężkimi, które dzięki dobrej rozpuszczalności są następnie wydalane z moczem. Lek hamuje rozplem tkanki łącznej oraz odpowiedź immunologiczną u osób cierpiących na choroby z autoagresji, takie jak toczeń rumieniowaty układowy, twardzina skóry, zapalenie skórno-mięśniowe, choroby reumatyczne. Jest stosowany w leczeniu zatrucia metalami ciężkimi i rtęcią, ołowiem, złotem, cynkiem, leczeniu chorób przebiegających ze zwiększeniem stężenia miedzi w organizmie (choroba Wilsona), cystyny (cystynuria).

Carbo Medicinalis

Jest to substancja o właściwościach adsorpcyjnych, wiąże wodę, gazy, toksyny bakteryjne, produkty gnilne, ksenobiotyki i związki toksyczne.

Carbo activ

Przeciwbiegunkowe, zapierające, wiążące gazy jelitowe, osłaniające śluzówkę przewodu pokarmowego.

ACC

Rozrzedzające działanie i upłynniają­ce zbyt gęstą wydzielinę w oskrzelach (działanie mukolityczne), wykrztuśne – pochodna naturalnego aminokwasu L-cysteiny.

Liv 52 tabletki

Skojarzone działanie składników: pobudzające czynność wątroby, zmniejszające szkodliwy wpływ na wątrobę toksyn bakteryjnych, wirusowych i chemicznych, w tym metali ciężkich i alkoholu; obniżające poziom bilirubiny i trójglicerydów.

Gelatum Aluminii Phosphorici

Wskazaniem do stosowania leku jest nadkwaśność treści żołądkowej, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyty i stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, zarzucanie pokarmu z żołądka do przełyku.