Polecane leki i suplementy na: żelazo

Feminovit + DHA

Suplement diety Feminovit + DHA to preparat wyprodukowany z myślą o kobietach planujących posiadanie potomstwa jak i tych będących w ciąży oraz tych znajdujących się w okresie obejmującym proces karmienia piersią.

Desferal

Preparat wiąże wybiórczo trójwartościowe żelazo, a powstały kompleks jest wydalany z moczem i żółcią.

Centrum Materna

Jest to wielowitaminowy preparat z biopierwiastkami, uzupełniający niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów w okresie ciąży.

Restonum

Restonum to preparat przeznaczony dla pacjentów cierpiących na objawy zespołu niespokojnych nóg oraz niedobory żelaza i magnezu. Magnez zawarty w preparacie usprawnia funkcjonowanie mięśni, a żelazo jest niezbędne do produkcji krwinek czerwonych.

Falvit

Falvit to preparat zawierający zestaw witamin i minerałów. Jest polecany w przypadku niedoborów witamin i w czasie zwiększonego zapotrzebowania na minerały i witaminy, w szczególności dla kobiet.

Acti-Globin

Acti-Globin to preparat zawierający składniki uprawniające produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Żelazo wpływa na metabolizm energetyczny i funkcjonowanie układu odpornościowego.

Exjade

Lek zawierający substancję czynną – deferazyroks. Należy do leków chelatujących żelazo, czyli pozwalających usunąć jego nadmiar z organizmu. Wiąże z dużym powinowactwem żelazo w III stopniu utlenienia, ułatwia jego wydalanie z organizmu, przede wszystkim z kałem.

Biofer Folic

Biofer Folic to preparat polecany kobietom planującym zajść w ciążę, ciężarnym oraz karmiącym piersią. Uzupełnia niedobory żelaza oraz kwasu foliowego w organizmie.

Biofer

Biofer to preparat przeznaczony dla osób z niedoborem żelaza. Zawiera dwie formy  żelaza organicznego: żelazo hemowe związane w cząsteczce hemoglobiny oraz żelazo niehemowe w postaci fumaranu żelaza.

Apifer

Apifer jest źródłem witamin oraz składników mineralnych wpływających korzystnie na funkcjonowanie organizmu matki oraz rozwój organizmu jej dziecka. Zapobiega anemii, dzięki obecności żelaza niezbędnego do wiązania hemoglobiny.

Tardyferon-Fol

Jest to preparat o skojarzonym działaniu żelaza i kwasu foliowego. Żelazo odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych. Kwas foliowy wpływa m.in. na procesy krwiotwórcze.

Tardyferon tabletki

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Mukoproteoza wywiera działanie ochronne na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zapobiegając jej podrażnieniom i uszkodzeniu.

Polferyna tabletki

Skojarzone działanie składników: wyciągu z pyłku kwiatowego (zawiera naturalne witaminy, składniki mineralne oraz białka, aminokwasy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, fitosterole i flawonoidy) oraz laktoferyny (oczyszczona frakcja białka mleka krowiego zawierająca naturalne żelazo, ułatwiająca transport i dystrybucję żelaza) i fumaranu żelazawego (źródło żelaza).

Ferrum Lek syrop

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Połączenie żelaza z izomaltozą powoduje, iż lek wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego także w obecności posiłku oraz może być stosowany jednocześnie z innymi lekami, które w przypadku innych preparatów wchodzą w interakcje z żelazem i z tego powodu ich łączne stosowanie nie jest zalecane (patrz INTERAKCJE w ADDITIVA FERRUM); podczas stosowania […]