Polecane leki i suplementy na: zgaga

Esoxx One(saszetki jednodawkowe)

Wyrób medyczny Esoxx One zalecany do stosowania jako uzupełniające leczenie po zakończeniu kuracji lekami hamującymi wydzielanie soku żołądkowego. Wyrób zawiera substancje o działaniu osłonowym, przeciwzapalnym i przyspieszającym gojenie drobnych ran.

Prokit

Lek wpływający na polepszenie motoryki żołądkowo-jelitowej. Ułatwia przechodzenie pokarmu przez układ pokarmowy, zapobiega refluksowi, a przy okazji przeciwdziała wymiotom.

Cierpisz na zgagę? Nie lecz się sam!

Jeśli problemy z pieczeniem w przełyku pojawiają się codziennie i są uciążliwe należy udać się po poradę do lekarza. Zgagi nie należy lekceważyć, ponieważ jej przyczyną może być poważna choroba, a leki nie powinny być przyjmowane samodzielnie przez długi czas.

IPP

Lek na receptę zmniejszający kwaśność soku żołądkowego. Stosowany w nadkwaśności, wrzodach i refluksie żołądkowym.

Gastroval

Suplement diety, zawierający enzymy izolowane z grzybów Aspergillus, korzeń goryczki żółtej, korzeń mniszka lekarskiego i wyciąg z owocu ostropestu plamistego. Zalecany jest do stosowania w zaburzeniach trawienia o różnej etiologii, zwłaszcza nadkwaśności żołądka i zgadze.

Ranigast Max

Pochodna cymetydyny o silniejszym i dłuższym działaniu; bloker receptorów histaminowych H2 w obrębie przewodu pokarmowego, który polecany jest w dolegliwościach gastrycznych, głównie zgadze i chorobie wrzodowej żołądka.

Contix ZRD

Lek Contix ZRD zawiera w swoim składzie substancję czynną - pantoprazol (20mg) zaliczaną do grupy związków organicznych blokujących działanie enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie kwasu solnego na terenie żołądka.

Magisan

Lek o działaniu osłaniającym i ściągającym błonę śluzową żołądka. Nieznacznie zobojętnia treść żołądkową i działa absorpcyjnie. Działanie jest łagodne i powolne, co powoduje, iż w przypadku nadkwaśności ulga następuje po dłuższej chwili od jego przyjęcia.

Rennie Antacidum

Preparat o właściwościach osłaniających błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, ściągających i zobojętniających.

Goprazol

Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, nie wpływa na wytwarzanie śluzu i enzymów trzustkowych.

Bioprazol Bio

Bioprazol Bio zawiera jako substancję czynną omeprazol – lek należący do grupy inhibitorów pompy protonowej. Omeprazol blokuje pompę protonową – enzym w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka.

Ranloc

Preparat zawiera pantoprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.

Agastin

Agastin to preparat hamujący wydzielanie soku żołądkowego. Zawiera omeprazol – lek należący do grupy inhibitorów pompy protonowej.

Anesteloc Max

Anesteloc Max zawiera pantoprazol, który zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Hamuje enzym pompy protonowej w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka. Czytaj też: ANESTELOC

Antyzgaga

Antyzgaga to preparat,  który wspomaga prawidłowe funkcje układu pokarmowego. Pomaga w pozbyciu się uczucia dyskomfortu po obfitych posiłkach.

Alkala T

Alkala T to preparat zawierający składniki zapobiegające zakwaszeniu organizmu, spowodowanym dietą oraz wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Preparat może być pomocny w łagodzeniu objawów takich jak: zgaga, kwaśne odbijanie i wymioty, wzdęcia, nudności, kac, kłopoty z przemianą materii.