Polecane leki i suplementy na: zmiany skórne

Dr Michaels Maść

Dr Michaels Maść to produkt w skład, którego wchodzą naturalne olejki eteryczne oraz wyciągi z ziół. Jego zadaniem jest zarówno eliminacja przykrych w skutkach objawów związanych ze stanami zapalnymi skóry jak i jej podrażnieniem.

Neoglandyna omega-6

Suplement diety Neoglandyna to preparat, który swoim składem bazuje na wykorzystaniu kompozycji składników takich jak olej lniany oraz olej pochodzący z rośliny określanej mianem ogórecznika. Obydwie substancje są niezwykle bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) takich jak kwasy omega-3, omega-6 i omega-9.

Sorel Plus

Preparat przeciwłuszczycowy do stosowania zewnętrznego. Kalcypotriol zawarty w preparacie (syntetyczny analog witaminy D3) normalizuje proces rogowacenia naskórka.

Acnelec

Lek zapobiega powstawaniu zaskórników, zmniejsza stan zapalny w grudkach i krostach. Stosowany jest w leczeniu łagodnych i średnio nasilonych postaci trądziku pospolitego, zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego.

Zorac

Miejscowe przeciwłuszczycowe i przeciwtrądzikowe – lek z grupy retinoidów.

Virolex krem

Preparat zawiera acyklowir – pochodną guanindyny, która uniemożliwia wirusom rozmnażanie. Polecana jest w opryszczkach różnego rodzaju, ospie wietrznej oraz półpaścu. W rzadkich przypadkach może powodować „zespół Cotarda”, objawiający się silnymi zaburzeniami psychicznymi.

Salicylol

Lek działa łagodnie odkażająco i przeciwzapalnie, zmiękcza i złuszcza naskórek. Jest stosowany na zmiany skórne z tendencją do nadmiernego rogowacenia, np. w łuszczycy, grzybicy skóry, w celu usunięcia zbędnych warstw naskórka.

Pimafucort

Jest to preparat złożony, stosowany w leczeniu mieszanych bakteryjno-grzybiczych zakażeń skóry. Dzięki połączonemu działaniu składników działa on przyczynowo, eliminując chorobotwórcze drobnoustroje, oraz szybko zmniejsza objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Duac Once Daily Gel

Miejscowo wywiera działanie przeciwtrądzikowe i przeciwbakteryjne. Działa keratolitycznie, utleniająco. Zmniejsza także nadmierne wytwarzanie łoju w przebiegu trądziku oraz zapobiega selekcji szczepów bakterii opornych na klindamycynę.

Differin

Przeciwtrądzikowe (chroni przed powstawaniem mikrozaskórników, zaskórników i zmian zapalnych), przeciwzapalne.

Boracelle

Olej z ogórecznika to preparat, który stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych wspomagających funkcjonowanie układu krwionośnego i serca oraz systemu immunologicznego.

Biogal kapsułki

Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), zwłaszcza kwas linolenowy (LA). Jest on przekształcany w organizmie w kwas gammalinolenowy – GLA, który z kolei jest konieczny do powstawania hormonów tkankowych, takich jak: prostacykliny, prostaglandyny, tromboksany i leukotrieny. Są one niezbędne m.in. dla prawidłowej czynności serca, naczyń, układu kostno-stawowego, oddechowego, skóry, układu nerwowego, prawidłowego przebiegu reakcji uczuleniowej.