Polecane leki i suplementy na: zmienność nastrojów

Systen 50

Preparat zawiera żeński hormon płciowy – 6 plastrów lub 8 plastrów transdermalnych, z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,05 mg estradiolu., w postaci plastrów do podawania drogą przezskórną.

Premarin

Lek zawiera zespół naturalnych estrogenów otrzymanych z moczu ciężarnych klaczy. 

Oesclim

6 plastrów z estradiolem: z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,025 mg, 0,0375 mg, 0,05 mg, 0,075 mg lub 0,1 mg estradiolu. jest najsilniej działającym żeńskim hormonem płciowym wytwarzanym przez jajniki.

Femoston 2/10

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol i dehydrogesteron, w postaci tabletek. Jest przeznaczony dla kobiet mających motywację do utrzymania regularnych, względnie słabych krwawień. Nie jest to doustny środek antykoncepcyjny.

Fem 7

Jest to preparat zawierający hormony płciowe w postaci piastrów do stosowania przezskórnego.

Estradiol depot

Jest to preparat zawierający żeński hormon płciowy — estradiol. Najbardziej czynny biologicznie hormon wytwarzany przez jajniki, wpływający na prawidłowy rozwój żeńskich narządów płciowych oraz biorący udział w utrzymaniu prawidłowego stanu kośćca.

Climara

Najbardziej czynny biologicznie hormon wytwarzany przez jajniki, wpływający na prawidłowy rozwój żeńskich narządów płciowych oraz biorący udział w utrzymaniu prawidłowego stanu kośćca – w postaci plastrów do podawania drogą przezskórną (umożliwia to podawanie wielokrotnie mniejszych dawek hormonu w porównaniu z drogą doustną).