Dupixent(dupilumab)
Dupilex stosowany jest do leczenia ogólnego atopowego zapalenia skóry, niekiedy z miejscowymi kortykosteroidami. Lek ten nie jest immunosupresantem.
Dupilex stosowany jest do leczenia ogólnego atopowego zapalenia skóry, niekiedy z miejscowymi kortykosteroidami. Lek ten nie jest immunosupresantem.
Terapia lekiem Alecensa jest rodzajem terapii celowanej ukierunkowanej na ALK kinazę tyrozynową. Zaletą tego rodzaju terapii jest mniejsze ryzyko działania substancji aktywnej na prawidłowe komórki oraz większa skuteczność w porównaniu do chemioterapii.
Cytrynian kofeiny jest stosowany w celu pobudzenia ośrodków oddechowych w mózgu do zwiększenia częstości i głębokości oddechów. U wcześniaków różne ośrodki w mózgu, w tym również odpowiedzialny za oddychanie, nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Za spowalnianie działania ośrodków mózgowych odpowiada adenozyna, której aktywność ogranicza cytrynian kofeiny.
Iwakaftor zwiększa aktyywność wadliwego białka CFTR, w wyniku czego następuje rozrzedzenie śluzu i soków trawiennych prowadząc tym samym do łagodzenia objawów mukowiscydozy. Lek Kalydeco może być stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przyczynowymi, w zależności od rodzaju występującej mutacji genetycznej.
Budezonid LEK-AM jest wziewnym kortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. Budezonid poprawia czynność płuc oraz łagodzi objawy astmy, zmniejsza nadreaktywność oskrzeli oraz zapobiega zaostrzeniom astmy oskrzelowej.
Antybiotyk o szerokim spektrum działania. Przepisywany w leczeniu infekcji bakteryjnych dróg oddechowych.
Syrop z kwiatów dziewanny. Stosowany w leczeniu kaszlu suchego i mokrego.
Syrop o działaniu przeciwkaszlowym zalecany w suchym, męczącym kaszlu. Główną substancją czynną jest dekstrometorfan.
Lek w postaci syropu i tabletek do ssania rozrzedzający wydzielinę w górnych drogach oddechowych i ułatwiający wykrztuszanie. Często stosowany w stanach zapalnych płuc razem z antybiotykami.
Syrop dostępny bez recepty zawierający fenspiryd. Ma działanie przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela i zwalczające kaszel, zarówno suchy, jak i mokry.
Lek zawierający desloratadynę – substancję przeciwalergiczną blokującą działanie histaminy. Występuje w postaci roztworu doustnego i tabletek.
Często w przebiegu przeziębienia, grypy lub w wyniku działania klimatyzacji pojawia się stan zapalny gardła. Najczęstszym objawem stanu zapalnego jest zaczerwienienie i ból gardła. W celu łagodzenia tych objawów stosuje się różnego rodzaju preparaty przeciwbólowe, odkażające i miejscowo znieczulające.
Jest to połączenie ibuprofenu i pseudoefedryny w tabletkach. Skojarzone działanie dwóch składników aktywnych leku jest wykorzystywane w terapii objawów grypy i przeziębienia.
Syrop wykrztuśny na bazie surowców roślinnych i tymolu. Stosowany w mokrym kaszlu i zalegającej w płucach wydzielinie.
Kapsułki o działaniu przeciwkaszlowym. Substancją aktywną jest dekstrometorfan wspomagany zawartością wyciągów z lipy i melisy.
Jest to syrop na bazie surowca roślinnego: liści podbiału pospolitego. Stosowany w kaszlu, chrypce i stanach zapalnych dróg oddechowych.
Pastylki do ssania o smaku cytrynowym stosowane w bólu gardła. Zmniejszają uczucie bólu i pieczenia w gardle, a także zwalczają przyczynę podrażnień.
Płyn doustny stosowany w mokrym kaszlu i stanach zapalnych dróg oddechowych. Łączy w sobie wyciągi z tymianku, mydlnicy lekarskiej i babki lancetowatej.
Syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym. Zawiera bromheksynę, której stężenie jest mniejsze niż w klasycznej Flegaminie.
Jest to syrop o działaniu mukolitycznym i wykrztuśnym zawierający zwiększoną dawkę ambroksolu. Stosowany w terapii mokrego kaszlu.