Leki nasercowe

Układ sercowo-naczyniowy

Układ sercowo-naczyniowy

Krople nasercowe Hasco

W celu łagodzenia początkowych, lekkich stanów niewydolności mięśnia sercowego u osób starszych, zaburzeń rytmu serca na tle nerwowym(np. w okresie menopauzy) i w celu uspokojenia zalecane jest stosowanie preparatów bez recepty na bazie ziół, np. kropli nasercowych.

Polnitrin

Nitrogliceryna zmniejsza niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego zapotrzebowania na tlen.

Bilokord

Bilokord zawiera bisoprolol – beta-bloker. Działanie leku polega na zablokowaniu receptorów adrenergicznych typu beta.

Bicardef

Bicardef zawiera jako substancję czynną bisoprolol, lek należący do grupy beta-blokerów. Bisoprolol blokuje receptory adrenergiczne typu beta.

Bidop

Bidop zawiera jako substancję czynną bisoprolol – beta-bloker. Lek blokuje działanie receptorów adrenergicznych typu beta.

Bibloc

Bibloc to preparat zawierający bisoprolol, substancję należącą do grupy leków zwanych beta-blokerami. Bisoprolol hamuje receptory adrenergiczne typu beta.

Atram

Lek blokujący receptory α1 i receptory β1 i β2. Prowadzi to do rozkurczu mięśniówki naczyń i zmniejszenia oporu obwodowego i zmniejszenia objętości wyrzutowej i pojemności minutowej serca.

Tulip

Środek hamujący syntezę cholesterolu, frakcji LDL i częściowo VLDL. Powoduje także obniżenie stężenia triglicerydów oraz zwięk­szenie stężenia lipoprotein HDL we krwi.

Adenocor

Adenozyna jest agonistą kanałów potasowych w sercu. Hamuje przewodzenie w węźle zatokowo-przedsionkowym i przedsionkowo-komorowym.

Actilyse

Preparat prowadzi do przekształcenia plazminogenu w plazminę, która trawi włóknik zawarty w zakrzepie, co prowadzi do udrożnie­nia naczynia.

Plavix

Plavix należy do leków przeciwpłytkowych. Zawarta w nim substancja czynna, klopidogrel jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Klopidogrel zapobiega zlepianiu się płytek, które ma miejsce podczas procesu krzepnięcia krwi.

Effox tabletki

Rozszerzające naczynia tętnicze i żylne, zwłaszcza serca (naczynia wieńcowe) poprzez uwalnianie tlenku azotu; zmniejszające niedokrwienie serca m.in. poprzez zmniejszenie zapotrzebowania komórek na tlen; obniżające ciśnienie tętnicze – lek z grupy nitratów (organicznych azotanów). Działanie leku rozpoczyna się po 20 minutach od zażycia i trwa około 5 godz.; postacie leku, w których nazwie występują wyrazy: „LONG”, […]

Gutron

Lek o działaniu stymulującym receptory a, w następstwie czego podwyższa ciśnienie krwi. Długotrwałe podwyższa ciśnienie tętnicze i zapobiega zastojowi krwi w układzie żylnym.

Isoket 5

Bardzo szybkie (początek po 30-60 sekundach od zażycia) lecz krótkotrwałe (działa do 2 godz.) rozszerzające naczynia tętnicze i żylne, zwłaszcza serca (naczynia wieńcowe) poprzez uwalnianie tlenku azotu; zmniejszające niedokrwienie serca m.in. poprzez zmniejszenie zapotrzebowania komórek na tlen; obniżające ciśnienie tętnicze – lek z grupy nitratów (organicznych azotanów).

Medigox

Działanie przeciwarytmiczne (leczące zaburzenia miarowej pracy serca). Jest to półsyntetyczny glikozyd naparstnicy, zwiększa pobudliwość, napięcie i siłę skurczu mięśnia sercowego, zwiększa pojemność minutową i wyrzutową serca oraz zwalnia przyspieszoną czynność serca.

Landicor tabletki

Usprawniające pracę serca, usuwające niektóre zaburzenia rytmu serca – lek z grupy glikozydów naparstnicy. Metyldigoksyna jest syntetyczną pochodną digoksyny (digoxin); różni się od digoksyny lepszym, bardziej równomiernym wchłanianiem z przewodu pokarmowego oraz szybszym początkiem działania (5 do 20 min od chwili przyjęcia); działania niepożądane związane z przyjmowaniem metyldigoksyny występują rzadziej i są na ogół mniej […]

Molsidomina

Lek działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, zmniejsza napływ krwi do serca i opór obwodowy. Zmniejsza zużycie tlenu przez serce, poprawia tolerancję wysiłku, rozszerza naczynia wieńcowe serca.