Ciechociński szlam leczniczy proszek

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Przechowywanie

Czy Ciechociński szlam leczniczy proszek bez recepty?

Działanie leku i ulotka

Stosowany miejscowo do kąpieli niespecyficznych i specyficznych (tj. solankowych, otrzymanych z połączenia szlamu z ługiem); wywołuje przekrwienie skóry i ułatwia wchłanianie płynów wysiękowych. Działa przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo, przeciwświądowo. Kąpiele wpływają regulująco na czynności komórek naskórka, pobudzają, a następnie zmniejszają odczynowość skóry. Stosowany w postaci okładów wywołuje silne przekrwienie zarówno skóry, jak i tkanek położonych głębiej, co prowadzi do szybkiego ustępowania obrzęków i dolegliwości bólowych.

Kąpiele solankowe (szlam i ług, roztwór 1,5-3proc.): wspomagająco w chorobach ortopedyczno-urazowych (także po operacjach narządu ruchu), układu nerwowego (m.in. w nerwobólach, przewlekłym zapaleniu nerwów, porażeniu połowicznym, stwardnieniu rozsianym, nerwicach), gośćcu, nadciśnieniu tętniczemu (Ii I/II), chorobach alergicznych skóry, nadmiernej wilgotności skóry, chorobie naczyń obwodowych. Okłady (roztwory 10-20 proc.): choroby reumatyczne i choroby pourazowe narządu ruchu.
brak danych
brak danych
Kąpiel solankowa (3 proc. roztwór): 1 opakowanie szlamu (3 kg) i 2 opakowania ługu (21) na 1001 wody w wannie. Okłady: 1 opakowanie na 101 wody.
Cena od 10 do 20 zł.
Nasycony roztwór chlorku sodu z domieszką jonów wapnia i magnezu.
Roztwór nie nadaje się do inhalacji.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Ciechociński a alkohol

Ciechociński u osób starszych(65 lat i więcej)
Ciechociński dla dzieci(do 18 lat)
Ciechociński w ciąży
Ciechociński a karmienie piersią
Ciechociński a prowadzenie pojazdów
Ciechociński refundacja

Ciechociński cena i opakowania

Ciechociński Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania