Cignoderm

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ditranol hamuje procesy regeneracji i rozrostu naskórka oraz działa słabo odkażająco. Zawarty w preparacie kwas salicylowy wzmaga działanie złuszczające i odkażające ditranolu, zmniejsza odczyny zapalne, działa słabo bakteriobójczo i grzybobójczo.

Podostra i przewlekła faza łuszczycy zwykłej.
Ostra faza łuszczycy zwykłej; łuszczyca krostkowa, wysiękowa, erytrodermiczna; niewydolność nerek; kamica nerkowa. Nie stosować na skórę owłosioną głowy, skórę twarzy i błony śluzowe. Nadwrażliwość na składniki preparatu – ditranol i kwas salicylowy, ciąża, nie stosować u dzieci. Leku nie należy stosować na skórę twarzy, w miejscach fałd i załamań skóry ani łączyć z kortykosteroidami. Należy chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z maścią.
Nie stosować jednocześnie glikokortykosteroidów działających miejscowo (maści i kremów). Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Ściśle indywidualne; zwykle leczenie rozpoczyna się od niższych stężeń przez krótszy czas. Nakładać cienką warstwę maści na 5-30 minut; długość leczenia nie powinna przekraczać 4 tygodni.
40 g 0,1%, 0,5%, 1% i 2% maści, 1 g zawiera odpowiednio do stężenia 1 mg, 5 mg, 10 mg lub 20 mg ditranolu oraz w każdym przypadku 500 mg kwasu salicylowego; sztyft (4 g) zawiera 800 mg ditranolu i 500 mg kwasu salicylowego.,
UWAGI: zdrową skórę wokół zmian łuszczycowych należy zabezpieczyć pastą cynkową (Pasta Zinci). Do nakładania leku należy używać rękawic ochronnych (maść powoduje brązowe zabarwienie skóry i włosów, które można usunąć przy pomocy wodnego roztworu chlorku wapnia). Maść należy zmyć ze skóry po 1-3 h dużą ilością wody z mydłem. Preparat w postaci 2% maści lub w sztyfcie nie powinien być pozostawiony na skórze dłużej niż 5-10 min. W przypadku dostania się maści do oka lub na błony śluzowe należy przemyć dużą ilością wody. Podczas stosowania maści zaleca się unikanie silnie operujących promieni słonecznych.
Działania niepożądane
W miejscu stosowania może wywoływać uczucie pieczenia, podrażnienie i zaczer­wienienie skóry. Powoduje zwiększoną wrażliwość skóry na promienie słoneczne. W przypadku dostania się do oczu i na błony śluzowe wywołuje owrzodzenie rogówki i ostre stany zapalne. W przypadku stosowania maści na dużą powierzchnię skóry, uszkodzenia i pęknięcia może wchłaniać się w ilościach powodujących zatrucie ditranolem, charakteryzujące się drgawkami, pobudzeniem ruchowym, a w większych dawkach apatią, majaczeniem i utratą przytomności.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cignoderm a alkohol

Cignoderm u osób starszych(65 lat i więcej)
Cignoderm dla dzieci(do 18 lat)
Cignoderm w ciąży
Cignoderm a karmienie piersią
Cignoderm a prowadzenie pojazdów
Cignoderm refundacja

Cignoderm cena i opakowania

Cignoderm Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)3 komentarze Cignoderm

 1. Lucyna

  Cignoderm w sztyfcie to bardzo dobry lek na łuszczycę. Cierpię na te chorobę już 40 lat. Przebywałam kilkakrotnie w szpitalu. W 1998 roku lekarz przepisał mi cignoderm, który stosowałam w domu będąc na zwolnieniu lekarskim. Skuteczność super. Smarowanie było długie bo ok.2 miesięcy a efekt? Do tego roku nie miałam żadnych ognisk. Dopiero w tym roku tj w lutym 2017r nastąpił wyrzut. Okazało się że ten lek jest niedostępny, Jest mnóstwo innych, ale niestety nieskuteczne, albo krótka radość z zaleczenia. Gdzie można zdobyć ten lek?

  Odpowiedz
   • Kkk

    Ja choruje 22 lata używałam różnych maści szpitale i td od 4 lat lekarz wpisał mi maść dermowate i jak narazie jest ok maść nie jest droga

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania