Cilest

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat hamuje owulację (brak piku LH w środku cyklu i zwiększenie stężenia progesteronu w fazie lutealnej) oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy. Wskaźnik Pearl’a wynosi 0,18. Stosowanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia estradiolu, które jest porównywalne do występującego we wczesnej fazie folikularnej.

Skojarzone działanie składników – antykoncepcyjne. Brak wskazań medycznych do stosowania DSAK – znajdują zastosowanie wyłącznie jako środki antykoncepcyjne.
Ciąża, okres laktacji, zespoły zatorowo-zakrzepowe, niewydolność wieńcowa, choroby wątroby.
Leki przeciwcukrzycowe, nasenne, niektóre antybiotyki mogą z preparatem wzajemnie osłabiać swoją skuteczność.
(dotyczy wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych) ściśle według wskazówek lekarza. Poszczególne preparaty różnią się między sobą składem – dobór właściwego preparatu powinien być dokonywany ściśle indywidualnie przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Jednofazowe DŚAK stosuje się zazwyczaj w cyklu 28-dniowym, składającym się z 21 dni przyjmowania preparatu i 7 dni przerwy. Przyjmowanie DŚAK rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki – należy stosować po 1 tabl. dziennie o stałej porze dnia do 21. dnia cyklu włącznie. Po 7-dniowej przerwie należy rozpocząć ponowne przyjmowanie preparatu z nowego opakowania, nawet wtedy gdy nie wystąpiło krwawienie miesięczne. Inne sposoby przyjmowania preparatów (np. od piątego dnia cyklu) nie zapewniają skutecznej antykoncepcji. Jeżeli preparat nie został zażyty o właściwej porze, należy go przyjąć jak najszybciej. Przerwa w stosowaniu DŚAK wynosząca ponad 36 godzin powoduje zniesienie skuteczności antykoncepcyjnej DSAK. Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania – o ile dolegliwości wystąpiły w czasie do 3-4 godzin od zażycia preparatu) działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się dłużej niż dobę, preparat należy odstawić i zastosować inne środki antykoncepcyjne. W ciągu pierwszego tygodnia stosowania DŚAK wskazane dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne. Po zaprzestaniu stosowania DŚAK zwiększa się możliwość wystąpienia ciąży mnogiej.
Cena: od 10 do 20 zł
21 tabletek lub 3 × 21 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,25 mg norgestimatu i 0,035 mg etinylestradiolu.
Działania niepożądane
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zmiany skórne, plamienia miesiączkowe, grzybica pochwy.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Cilest a alkohol

Cilest u osób starszych(65 lat i więcej)
Cilest dla dzieci(do 18 lat)
Cilest w ciąży
Cilest a karmienie piersią
Cilest a prowadzenie pojazdów
Cilest refundacja

Cilest cena i opakowania

Cilest Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cilest uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 21 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (21 opinie pacjentów)21 komentarzy Cilest

 1. Anonim

  Jestem 23 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Poprawiła mi się cera, pierisi mi urosły:). Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Uzywam cilest 4 lata i wszystko jest okey a nawt schudłam bo
  mi sie unormowała gospodarka hormonalna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 1 tabletek. Ja probowalam stosowac i czulam sie po nim beznadziejnie. Mdlosci, wymioty po
  prostu koszmar. No i musialam przerwac
  . Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Stosuje cilest juz prawie dwa lata jest dobry bo tyler tabletek co
  zapomnialam to inne juz by dawno zaszly w ciaze naprawde polecam go juz go
  dobrze wyprobowalam a cena niska. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Hej ja stosuje cilest jestem zadowolona nic nie przytyłam polecam
  . Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Jesli chodzi o cilest to polecam ja go stosowalam przez prawie 3 lata i
  wszystko bylo w porzadku polecam
  . Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Moim zdaniem cilest to jedne z lepszych i nie drogich tabletek anty. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 34 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Biorę Cilest od pół roku i zauważyłam że mam straszne wahania nastroju, jestem
  nerwowa i płaczliwa. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 16 dni w dawce: 1 tabletek. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Niedługo zaczne brać Cilest- mam nadzieje ze on nie uszkadza cebulek włosowych. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Jestem 17 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Anonim

  Jestem 31 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 1 tabletek. Cilest moim zdaniem wywoluje depresje i zmiany nastroju u wielu kobiet.
  I nikt o tym nie raczy poinformowac a czlowiek zastanawia sie co sie z nim
  dzieje i dopiero po przestudiowaniu dolu ulotki gdzie malym druczkiem jest o
  tym wzmianka zaczyna laczyc fakty.
  Czy ginekolodzy maja bonusy za przepisywanie go?
  . Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 13. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Stosuję już od lat, mam dwoje dzieci (plnaowane) polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 14. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 16 dni w dawce: 1 tabletek. Mi się powiększyły piersi o cały rozmiar. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 15. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 16. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam cilest przez 2 miesiace, obecnie go odstawiłam. przez kilka dni po
  odstawieniu miałam potworne bóle brzucha, mdłości, nie mogłam nic jeść. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 17. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Czuję się ociężała, moje piersi są nabrzmiałe i co
  najgorsze strasznie boli mnie krzyż. Rano nie mogę wstać z łóżka. Do tego jest
  mi cały czas zimno.O współżyciu nawet nie mówię.. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 18. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 17 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 19. Anonim

  Jestem 31 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 17 dni w dawce: 1 tabletek. Jestem przy 3 opakowaniu Cilestu.przy pierwszych dwoch libido mialam
  prawie zerowe,zero nawilzenia itp,piersi sie powiekszyly, teraz jest OK. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 20. Anonim

  Jestem 28 letnim mężczyzną stosującym antykoncepcję. Cilest brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 17 dni w dawce: 1 tabletek. Moja dziewczyna to stosuje od kilku miesięcy, jest lepsze od pozostałych, ma częsciej ochotę.. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Cilest w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 21. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Cilest brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 17 dni w dawce: 1 tabletek. Miesiąc temu odstawiłam Cilest. Miałam straszne bóle głowy, neurolog zaleciła
  odstawienie. I po bólu.
  . Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Cilest w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania