Cinnarizinum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cinnarizinum jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwhistaminowe, cholinolityczne, przeciwwymiotne, rozszerzające naczynia i usprawniające przepływ krwi przez naczynia mózgowe (zwłaszcza naczynia ucha wewnętrznego i siatkówki oka) i obwodowe.
Stosowany jest w zaburzeniach krążenia mózgowego, w migrenie, w leczeniu zmian naczyń siatkówki, w zaburzeniach krążenia obwodowego, w chorobie lokomocyjnej.

Zaburzenia krążenia mózgowego; zawroty głowy; choroba Meniere’a (patrz DZIAŁANIE w BETASERC), choroba lokomocyjna, bóle głowy pochodzenia naczyniowego; zwyrodnienie naczyń siatkówki oka; pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego (choroba Raynauda, chromanie przestankowe).
Depresja, porfiria, choroba Parkinsona. Leku nie należy stosować u wcześniaków i niemow­ląt ani łącznie z inhibitorami monoaminooksydazy. Poinformuj lekarza, jeśli masz skłonność do niskiego ciśnienia krwi. W czasie leczenia nie wolno pić alkoholu. Zaburzenia psychiczne, przebiegające z nadmierna pobudliwością. Ostrożnie u pacjentów z niskim ciśnieniem tętniczym (hipotonią), łagodnym rozrostem stercza czyli gruczolakiem prostaty, zwężeniem szyi pęcherza moczowego, zwężeniem odźwiernika żołądka, chorobami układu sercowo-naczyniowego, nadczynnością tarczycy, jaskrą (z zamykającym się kątem przesączania) oraz padaczką.
Może nasilać działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze, hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, przeciwlękowych, uspokajających, neuroleptyków) i alkoholu.
Przyjmować podczas posiłków; długość leczenia do 3 miesięcy. Dorośli: zaburzenia krążenia mózgowego: 3-4 razy na dobę po 50 mg; po uzyskaniu poprawy zmniejszenie dawki do 3 razy na dobę po 25 mg (dawka podtrzymująca). Choroba lokomocyjna: zapobiegawczo: 50 mg na 2 godziny przed podróżą, następnie, w razie konieczności: 25 mg co 8 godzin.
cena od 5 do 10 zł
50 tabletek, 1 tabletka zawiera 25 mg cinnarizyny.
Podczas kuracji należy unikać picia napojów alkoholowych. Preparat upośledza sprawność psychofizyczną. Wskazane jest unikanie prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Lek może powodować nadmierne działanie uspokajająco-nasenne, uczucie znużenia i wysypki skórne. Rzadko występuje suchość w jamie ustnej, łagodne zaburzenia czynności przewodu pokarmowego i parkinsonizm polekowy. Działania niepożądane częściej występują u osób starszych. Lek może u tych osób spowodować nawet stany splątania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cinnarizinum a alkohol

Cinnarizinum u osób starszych(65 lat i więcej)
Cinnarizinum dla dzieci(do 18 lat)
Cinnarizinum w ciąży
Cinnarizinum a karmienie piersią
Cinnarizinum a prowadzenie pojazdów
Cinnarizinum refundacja

Cinnarizinum cena i opakowania

Cinnarizinum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cinnarizinum uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze Cinnarizinum

 1. Weronika

  Tyle lat okropnego bólu głowy .zwrotów.Tyle lat cierpienia .niepotrzebnego cierpienia.a skutki uboczne jak senność znużenie to nic w zamian za to że otrzymałam nowe życie bez codziennego bólu .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. blublu222

  Wzięłam na zawroty głowy (wciąż szukam poprawnej diagnozy, bo to nie błędnik, nie zatoki..) i po ponad miesiącu zawrotów głowy minęło – piątego dnia brania tego leku. Nie wiem czy to ma związek, czy przyczyna ustąpienia jest inna. Mam zwyrodnienie kręgów szyjnych, podwyższoną prolaktynę i spadki cukru. Jestem alergikiem.
  W ogóle nie czuję senności (biorę jedną tabletkę rano) i wręcz odżyłam 🙂 czuję się „dotleniona” 🙂 minęły mi jakieś dziwne kłopoty ze wzrokiem. Póki co jestem zachwycona faktem, że minęły zawroty głowy bo nie mogłam zmieniać pozycji (kłaść się i wstawać) by ich nie doświadczać….

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. agata

  Cinnarizinum pomogla mi na bole migrenowe, jednakze zażywam tylko 1 tabletke 2 godziny przed snem po czym spie jak zabita:) Jesli zazyłabym tabetke w ciagu dnia, na pewno nie wsiadabym do samochodu i nie miala sily do zycia-tak zazylam pierwszy raz i spalam poł dnia… jednakze pojawily mi sie dolegliwosci zołądkowe nie wiem czy spowodowane wlasnie tym lekiem wiec na chwile obecna odstawilam go i czekam na poprawe…jesli nic sie nie zmieni, wroce do cinnarizinum

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania