Cirrus

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Claritine Active
Otrivin 005 % aerozol
Xylometazolin
Quixx nasal
Chela-Mag B6
Pyralgina tabletki

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cirrus bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników – silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe, patrz CETIRIZINE) i zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa (patrz PSEUDOEFEDRYNA).

Sezonowy i całoroczny uczuleniowy (alergiczny) nieżyt nosa z katarem siennym, świądem nosa i zapaleniem spojówek.
Nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy (feochromocytoma), jaskra z wąskim kątem przesączania, łagodny przerost gruczołu krokowego z zastojem moczu, niestabilne nadciśnienie tętnicze, zaawansowana postać choroby niedokrwiennej serca; uszkodzenie nerek lub wątroby; szczególnie ostrożnie w niewydolności krążenia, zaburzeniach rytmu serca, cukrzycy.
Nie stosować łącznie z lekami z grupy inhibitorów MAO (co najmniej dwa tygodnie odstępu), digoksyną (digoxin); może osłabiać działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze (m.in. beta-blokerów, methyldopy). Leki zobojętniające sok żołądkowy nasilają i przyśpieszają wchłanianie pseudoefedryny; odwrotne działanie wykazuje kaolin (kaopectate).
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 2 razy na dobę po 1 tabletce powlekanej. Leczenie należy prowadzić przez 2 – 3 tygodnie, następnie w miarę potrzeby kontynuować przewlekłe podawanie cetyryzyny (cetirizine). W niewydolności nerek dawkę należy zmniejszyć do 1 razu na dobę po 1 tabletce powlekanej. Zakaz picia alkoholu podczas leczenia.
Cena od 20 do 30 zł.
6 kaps. lub 14 kaps., 1 kaps. zawiera 5 mg cetirizyny i 120 mg pseudoefedryny.
W czasie leczenia należy unikać opalania. Preparat należy odstawić na ok. 7 dni przed wykonaniem skórnych testów alergicznych i szczepień.
Działania niepożądane
Głównymi działaniami niepożądanymi są bóle i zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, bezsenność, uczucie lęku, wzmożona pobudliwość nerwowa, przyspieszenie czynności serca. U osób wrażliwych lek może upośledzać sprawność psychomotoryczną. Działania niepożądane występują częściej u dzieci i osób starszych.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Cirrus a alkohol

Cirrus u osób starszych(65 lat i więcej)
Cirrus dla dzieci(do 18 lat)
Cirrus w ciąży
Cirrus a karmienie piersią
Cirrus a prowadzenie pojazdów
Cirrus refundacja

Cirrus cena i opakowania

Cirrus Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cirrus uzyskał ocenę 4.1 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.1/5 (5 opinie pacjentów)



5 komentarzy Cirrus

 1. Qwdrh

  Niezastąpiony, po dawce uderzeniowej (2tabletki wczoraj wieczorem) moge znowu na spokojnie oddychac, i dzięki temu przespana noc…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem kobietą 26l, drobnej budowy ciala. Lek jest skuteczny, natomiast efekty uboczne, jakie u mnie wystąpiły, to: koszmary senne, pobudzenie przy jednoczesnym uczuciu „przytłumienia”, uczucie „walenia” serca w piersi, lekkie drżenie rąk, jadłowstręt. Większość podanych objawów minęła po około 3-4 dniach od rozpoczęcia kuracji.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 23 letnim mężczyzną chorującym na zatoki. Cirrus dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: mg(miligram). Po zarzyciu leku wystapily koszmary senne, co chwile się budzilem majac przed soba omamy. Po porannej dawce w drodze do pracy, bylem nadpobudliwy oraz wystepowalo uczucie leku. Dzialanie umiarkowane, tabletki musialem odlozyc ze wzgledu na skutki uboczne, po ktorych mialem wrazenie, ze postradalem rozum. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Cirrus w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na alergia. Cirrus dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 10 mg(miligram). Jestem alergiczką i często mam problemy z nosem. Na dolegliwość stosuję właśnie ten lek. Warto wydać te 14 zł i mieć spokój. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cirrus w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na zatoki, katar. Cirrus brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 11 dni w dawce: 1 tabletek. Miałem rozwalone zatoki, praktycznie po pierwszym dniu już czułem się lepiej, dobre. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Cirrus w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania