Claritine Active

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Allertec WZF
Zyrtec UCB tabletki
Lakroft

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Claritine Active bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek Claritine Active zawiera dwa składniki: siarczan pseudoefedryny i loratadynę. Pseudoefedryna to lek sympatykomimetyczny z rodziny fenyloetyloamin i amfetamin, używany z antyhistaminami, gwajafenezyną, dekstrometorfanem i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) w celu zwalczania symptomów przeziębienia i grypy oraz do leczenia indukowanego alergią nieżytu nosa; pseudoefedryna jest naturalnie występującym w roślinach z rodziny Ephedra (ma huang) alkaloidem, który działa na receptory α- i β2-adrenergiczne, przez co zmniejsza obrzęk naczyń krwionośnych w nosie, natomiast loratadyna to substancja zbliżona pod względem budowy chemicznej do trójpierścieniowych leków antydepresyjnych, która wykazuje działanie przeciwalergiczne. Dzięki temu, że jej aktywny metabolit blokuje receptory histaminowe H1, ale słabo przekracza barierę krew-mózg, znosi ona symptomy alergii związane głównie z katarem siennym, wykazując przy okazji mniej efektów ubocznych (senność, zawroty głowy, zaburzenia koordynacji), niż starsze antyhistaminy. Loratadyna to jeden z najpotrzebniejszych leków, niezbędnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej według WHO („World Health Organisation”).

Nadwrażliwość na preparat, dzieci poniżej 12 roku życia, ciąża i okres karmienia piersią, jaskra, cukrzyca, astma, nadciśnienie, choroby wątroby, nerek, serca i tarczycy.
Loratadyna może powodować interakcje z: lopinawirem, emtrycytabiną, tenofowirem, nelfinawirem, niektórymi lekami przeciwwymiotnymi (np. palonosetronem), tuberkuliną, rufinamidem, środkami immunosupresyjnymi (głównie takrolimusem), bosentanem, celekoksybem, lumefantryną, darunawirem, niektórymi lekami antyarytmicznymi (amiodaron), diltiazemem, lekami używanymi w leczeniu chorób psychicznych (fluwoksamina, SSRI, SNRI), inhibitorami monoaminoksydazy (moklobemid, tranylcypromina, selegilina), grepafloksacyną, środkami zwiększającymi wydzielanie histaminy, inhibitorami (ketokonazol, preparaty z grejpfruta) oraz stymulantami enzymatycznymi. Pseudoefedryna wykazuje interakcje z: hioscyjaminą, metanaminą, inhibitorami monoaminoksydazy (moklobemid, tranylcypromina, selegilina), linezolidem, prokarbazydem, błękitem metylenowym, difosoranem sodu i salicylanem fenylu.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 2 razy na dobę, rano i wieczorem.
Brak danych.
10 tabletek lub 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny; 120 ml syropu, 1 ml zawiera 1 mg loratadyny.
Uwaga! Tabletki należy połykać w całości. Lek należy odstawić minimum 2 dni przed wykonaniem testów alergicznych.
Działania niepożądane
Podczas stosowania preparatu Claritine Active mogą wystąpić następujące działania niepożądane: nerwowość, zmęczenie, ból brzucha, hiperkinezja, zaburzenia słuchu, biegunka, symptomy grypy, malformacje struktury zębów, ból ucha, infekcje wirusowe, wysypka, ból głowy, suchość ust, wydłużenie QT (przy dawkach powyżej 20 mg dziennie zażywanych przez dłuższy okres czasu), zawroty głowy, halucynacje, paranoja, inne zaburzenia psychotyczne, zwiększone ciśnienie krwi, problemy z zasypianiem, zdenerwowanie, irytacja, nieregularne bicie serca, nadmierna stymulacja układu nerwowego oraz zimne dreszcze.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Claritine a alkohol

Claritine u osób starszych(65 lat i więcej)
Claritine dla dzieci(do 18 lat)
Claritine w ciąży
Claritine a karmienie piersią
Claritine a prowadzenie pojazdów
Claritine a grejpfrut
Claritine refundacja

Claritine cena i opakowania

Claritine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Claritine Active uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Claritine Active

 1. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na alergia. Claritine brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 452 dni w dawce: 2 mg(miligram). Nigdy mnie nie usypia a pomaga uspokoić katar, rewelacyjna. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Claritine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na choroby skóry alergia. Claritine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 638 dni w dawce: 10 mg(miligram). Najlepiej na mnie działa ale usypia na maksa i boję sie o watrobę i żebym sie nie przyzwyczaiła. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Claritine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania