Cloranxen

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Tranxene kapsułki

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cloranxen jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Długotrwałe, dość silne przeciwlękowe, uspokajające i nasenne; słabe przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin o długim działaniu.

Stany lękowe różnego pochodzenia (w tym nerwica lękowa); pomocniczo (krótkotrwale) w leczeniu uzależnienia alkoholowego.
Leku nie należy stosować u osób uczulonych na pochodne benzodiazepiny, u dzieci do 12 rż., u chorych na miastenię, jaskrę z wąskim kątem przesączania, z trudnościami w oddawaniu moczu. Częściej działania niepożądane leku mogą wystąpić u osób starszych, u chorych na choroby wątroby i nerek, u osób przyjmujących leki wpływające depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, jak leki nasenne, uspokajające, narkotyczne przeciwbólowe, antyhistaminowe (np. przeciwalergiczne), antydepresyjne oraz środki zwiotczające mięśnie (nasila działanie tych leków). W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
patrz: AFOBAM
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawki leku, przyjmować na raz podwójnej dawki ani przerywać nagle leczenia. Możliwie jak najkrócej, w najniższej skutecznej dawce. Stany lękowe: raz na dobę 5-30 mg przed snem. Alkoholowy zespól abstynencyjny: 1. dzień: 3 razy na dobę po 10-20 mg; od 2. dnia zmniejszanie dawki. U osób w podeszłym wieku podaje się dawki mniejsze o około 50% (zazwyczaj 5-10 mg na dobę). Dzieci (wyjątkowo): 0,5 mg na kg masy ciała na dobę. Długość leczenia nie powinna przekraczać 4 tygodni; lek należy odstawiać stopniowo.
tabletki po: 5 mg, cena od 10 do 20 zł; 10 mg, cena od 20 do 30 zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg klorazepatu.
Przy długotrwałej terapii klorazepatem należy kontrolować obraz krwi i czynność wątroby. W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Najczęściej występuje senność, poza tym zawroty głowy, uczucie zmęczenia i osłabienia, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, widzenie za mgłą, trudności w oddawaniu moczu. Rzadko zdarzają się: depresja, zaburzenia koncentracji i pamięci, osłabienie mięśni, pobudzenie, drażliwość, omamy, wysypki skórne. Przy przedawkowaniu pojawiają się: nasilona senność i osłabienie, zamazana mowa, niepokój, drżenia, trudności z oddychaniem, wolna czynność serca. Wszystkie niepokojące objawy wymagają konsultacji z lekarzem. Klorazepat wywołuje uzależnienie, dlatego nagłe odstawienie długotrwale stosowanego leku może spowodować bezsenność, niepokój, lęk, ból i zawroty głowy, drżenia mięśniowe, drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cloranxen a alkohol

Cloranxen u osób starszych(65 lat i więcej)
Cloranxen dla dzieci(do 18 lat)
Cloranxen w ciąży
Cloranxen a karmienie piersią
Cloranxen a prowadzenie pojazdów
Cloranxen refundacja

Cloranxen cena i opakowania

Cloranxen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania