Clostilbegyt

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Clostilbegyt jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to syntetyczny lek hormonalny stosowany do wywoływania jajeczkowania (najczęściej między 9 a 16 dniem od rozpoczęcia leczenia) u kobiet, które pragną mieć dziecko, a stwierdzono u nich bezpłodność z powodu braku owulacji. 30-40% takich kobiet zachodzi w ciążę przy zastosowaniu leku. Eksperymentalnie lek stosuje się w leczeniu bezpłodności u mężczyzn. Jest on bardzo skuteczny w przygotowaniu do zapłodnienia pozaustrojowego.

Niepłodność u kobiet z brakiem owulacji. Niepłodność u mężczyzn spowodowana obniżoną liczbą plemników (oligospermią).
Niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych; nowotwory jajników, przysadki; torbiele jajników; choroby miąższu wątroby (także przebyte); zaburzenia krzepnięcia krwi.
brak danych
Według wskazań lekarza doustnie. Ściśle indywidualne.
Cena do 5 zł.
10 tabletek, 1 tabletka zawiera 50 mg klomifenu.
Uwaga! Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć choroby nowotworowe macicy. Może wywoływać przejściowe zaburzenia widzenia. W czasie leczenia należy zachować szczególną ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych, ponieważ lek wywołuje zawroty głowy i może spowodować zasłabnięcie.
Działania niepożądane
Lek może powodować uderzenia gorąca, ból piersi, bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, nerwowość, zaburzenia snu. Do działań niepożądanych, które wymagają pilnego kontaktu z lekarzem, należą: krwawienia z dróg rodnych, ból w podbrzuszu, ból brzucha, wzdęcia, żółte zabarwienie skóry, zaburzenia widzenia. Częstość ciąż bliźniaczych po leczeniu klomifenem jest oceniana na 7%, a troje lub więcej dzieci rodzi się w ok. 1% przypadków.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Clostilbegyt a alkohol

Clostilbegyt u osób starszych(65 lat i więcej)
Clostilbegyt dla dzieci(do 18 lat)
Clostilbegyt w ciąży
Clostilbegyt a karmienie piersią
Clostilbegyt a prowadzenie pojazdów
Clostilbegyt refundacja

Clostilbegyt cena i opakowania

Clostilbegyt Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania