Controloc

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bardzo silne i długotrwale hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku i soku żołądkowego – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej.

Patrz: BIOPRAZOL. Zapobieganie i leczenie owrzodzeń przewodu pokarmowego związanych z długotrwałym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Pantoprazol jest składnikiem leczenia skojarzonego (najczęściej z klarytromycyną – clarithromycine i amoksycyliną – amoxicillin) w zakażeniach żołądka Helicobacter pylori.
Nowotwory żołądka i przełyku (patrz UWAGI). Ostrożnie w ciężkich uszkodzeniach wątroby.
Może zmniejszać wchłanianie ketokonazolu (ketoconazole) i itrakonazolu (itraconazole) z przewodu pokarmowego, co może powodować osłabienie ich działania. Inne interakcje dotychczas nieznane.
Raz na dobę rano. Choroba wrzodowa żołądka: raz na dobę po 40 mg przez 4 tygodnie, w przypadku niedostatecznego efektu leczenie należy przedłużyć o następne 4 tygodnie; choroba wrzodowa dwunastnicy: raz na dobę po 40 mg przez 2 tygodnie, jeśli okres ten okaże się niewystarczający, leczenie należy kontynuować przez następne 2 tygodnie; refluks żołądkowo-przełykowy: leczenie: raz na dobę po 20-40 mg, przeciętny czas leczenia wynosi 2 tygodnie i może być przedłużony do 8 tygodni; zapobieganie: raz na dobę po 20 mg; zapobieganie owrzodzeniom przewodu pokarmowego związanym z długotrwałym stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych: raz na dobę po 20 mg; zespół Zollingera i Ellisona: leczenie długotrwałe; dawkę i długość dobiera się indywidualnie w zależności od wydzielania soku żołądkowego; zazwyczaj:1-2 razy na dobę po 80 mg (możliwe dawkowanie do 160 mg na dobę i więcej).
Cena od 10 do 20 zł.
7, 14 lub 28 tabletka, dojelitowych, 1 tabl. zawiera 20 mg pantoprazolu; 14 lub 28 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 40 mg pantoprazolu.
Maksymalna dawka dobowa u pacjentów z uszkodzeniem wątroby nie powinna przekraczać 40 mg. Patrz ALTRAMET.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Controloc a alkohol

Controloc u osób starszych(65 lat i więcej)
Controloc dla dzieci(do 18 lat)
Controloc w ciąży
Controloc a karmienie piersią
Controloc a prowadzenie pojazdów
Controloc a grejpfrut
Controloc refundacja

Controloc cena i opakowania

Controloc Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania