Coxtral

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Coxtral jest lekiem o silnym działaniu przeciwbólowym. Najczęściej stosuje się go u pacjentek, które bardzo boleśnie przechodzą miesiączkowanie oraz u osób z ostrymi bólami stawów. Coxtral zawiera nimesulid, który ma działanie zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Podawany doustnie bardzo szybko się wchłania i jego działanie można odczuć już po około 15 minutach.

Coxtral jest wskazany dla osób z bardzo bolesną miesiączką oraz dla osób z silnymi bólami stawów. 
Lek jest niewskazany dla osób z chorobami nerek, wątroby, nieprawidłowym funkcjonowaniem dwunastnicy, przewodu pokarmowego i żołądka. Nie powinny przyjmować go osoby uczulone na nimesulid, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie należy podawać go dzieciom poniżej 12 roku życia.  
Coxtral wchodzi w interakcje z podobnymi lekami przeciwzapalnymi. Ponadto nie powinno się go łączyć z lekami przeciwzakrzepowymi oraz zawierającymi glikokortykosteroidy i cyklosporynę. Nie powinno się łączyć leku z alkoholem. 
Lek jest przyjmowany doustnie, w postaci tabletki lub rozpuszczanego granulatu. Zwyczajowa dawka to jedna tabletka dwukrotnie w ciągu dobry. Coxtral należy przyjmować z posiłkiem. Dawkę oraz długość kuracji ustala lekarz. 
Lek dostępny na receptę, nierefundowany. 
Nimesulid
Coxtral ma wpływ na płodność, toteż kobiety planujące ciąże powinny poinformować o tym swojego lekarza. W skrajnych przypadkach w czasie kuracji może nie dojść do zapłodnienia. 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Coxtral a alkohol

Coxtral u osób starszych(65 lat i więcej)
Coxtral dla dzieci(do 18 lat)
Coxtral w ciąży
Coxtral a karmienie piersią
Coxtral a prowadzenie pojazdów
Coxtral refundacja

Coxtral cena i opakowania

Coxtral Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Coxtral uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Coxtral

 1. Anonim

  Jestem 31 letnią kobietą chorującą na ból stawów. COXTRAL dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 100 mg(miligram). Brałam na ból nóg. Wyczytałam że trzeba stosować go krótko. Na razie ból nie powrócił. Skutki uboczne oceniam na minimalne. COXTRAL w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania