Crestor

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Crosuvo

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Crestor jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Crestor jest lekiem stosowanym w celu zmniejszenia poziomu cholesterolu we krwi. W czasie przyjmowania go należy pamiętać o równoczesnym stosowaniu odpowiedniej diety. Najlepiej jest ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Lek zawiera substancję aktywną – rozuwastatynę – która hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za produkcję cholesterolu. Znacznie zmniejsza to jego poziom we krwi. Dzięki temu obniża się ryzyko zapadnięcia na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Leczenie przede wszystkim należy zacząć od ćwiczeń fizycznych oraz zmiany diety. Crestor jest przeznaczony dla osób, dla których metody te są niewystarczające, a ich poziom cholesterolu jest zbyt wysoki. Lek jest wskazany dla osób o podwyższonym ryzyku zawału serca, czy udaru mózgu. 
Lek jest niewskazany dla osób uczulonych na rozuwastatynę lub jakikolwiek składnik pomocniczy leku. Ponadto nie powinny go zażywać osoby z nietolerancją galaktozy lub niedoborem laktozy. Crestoru nie należy przyjmować w przypadku choroby wątroby, nerek, niedoczynności tarczycy i miopatii. Nie powinny go również stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. 
Koniecznie powinno się poinformować lekarza o wszystkich zażywanych lekach. Crestor reaguje z lekami stosowanymi przy kuracji hormonalnej, z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, innymi lekami zbijającymi poziom cholesterolu, erytromycyną, lekami przeciwzakrzepowymi, cyklosporyną oraz lekami przeciw nadkwasowości. 
Dawkę przyjmowanego preparatu ustala lekarz. Crestor można brać o dowolnej porze niezależnie od posiłku. Występuje pod postacią tabletek powlekanych, które należy połykać w całości. 
W zależności od dawki cena wynosi od 40zł do 90zł. 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Crestor a alkohol

Crestor u osób starszych(65 lat i więcej)
Crestor dla dzieci(do 18 lat)
Crestor w ciąży
Crestor a karmienie piersią
Crestor a prowadzenie pojazdów
Crestor refundacja

Crestor cena i opakowania

Crestor Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Crestor uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Crestor

 1. Anonim

  Jestem 46 letnią kobietą chorującą na cholesterol. Crestor 20 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 92 dni w dawce: 20 mg(miligram). Mój diabetolog zmienił mi ostatnio lek na ten właśnie jest drogi ale nowoczesny ma mniej skutków ubocznych od Torvalipinu który wcześniej stosowałam, moze nie zniszczy mi doszczetnie trzustki. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Crestor 20 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania