Crosuvo

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Crestor

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Crosuvo jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Crosuvo to lek stosowany w hipercholesterolemii, czyli zbyt wysokim poziomie cholesterolu we krwi.

Tabletki Crosuvo znajdują zastosowanie w leczeniu hipercholesterolemii, zarówno pierwotnej, jak również mieszanej dyslipidemii typu II b i rodzinnej hipercholesterolemii homozygotycznej. Dzięki swojemu działaniu polegającemu na hamowaniu działania enzymu określanego mianem reduktazy HMF – CoA powoduje spadek stężenia cholesterolu we krwi. Lek Crosuvo polecany jest wtedy, gdy dieta i zmiana stylu życia nie powodują spadku poziomu cholesterolu. Jest on wskazany również wtedy, gdy istnieje duże ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych takich jak zawał czy udar.
Leku Crosuvo nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na rosuwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest czynna choroba wątroby, szczególnie o niewyjaśnionej etiologii i powodująca stały wzrost stężenia aminotransferaz. Crosuvo nie może być używany przy ciężkiej chorobie nerek, oraz miopatii. Lek przeciwwskazany w ciąży i przy karmieniu piersią.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Substancja czynna, czyli rosuwastatyna, wchodzi w interakcje z cyklosporyną, dlatego nie można tych leków przyjmować jednocześnie.
W leczeniu hipercholesterolemii stosuje się dawkę 5 lub 10 mg raz na dobę, niezależnie od pory dnia i posiłku. Jako prewencję występowania niepożądanych działań sercowo- naczyniowych stosuje się dawkę 20mg/ dobę. Maksymalna dawka wynosi 40 mg rosuwastatyny na dobę.
Tabletki Crosuvo 5mg- ok. 13 złotych, Crosuvo 10 mg – 20 złotych, Crosuvo 20 mg- ok. 30 złotych, Crosuvo 40 mg – ok. 45 złotych. Każda z dawek zawiera 28 tabletek w opakowaniu.
W zależności od dawki, jedna tabletka Crosuvo zawiera 5, 10, 20 lub 40 mg rosuwastatyny.
Nie stosować przy miopatii. Rosuwastatyna może powodować uszkodzenie mięśni.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Crosuvo a alkohol

Crosuvo u osób starszych(65 lat i więcej)
Crosuvo dla dzieci(do 18 lat)
Crosuvo w ciąży
Crosuvo a karmienie piersią
Crosuvo a prowadzenie pojazdów
Crosuvo refundacja

Crosuvo cena i opakowania

Crosuvo Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania