Cyclaid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Cyclaid jest silnym lekiem stosowanym wyłącznie pod okiem lekarza prowadzącego. Przede wszystkim stosuje się go u pacjentów, którzy przeszli transplantację szpiku kostnego lub narządów wewnętrznych. Zawarta w leku cyklosporyna hamuje wytwarzanie przeciwciał, dzięki czemu pomaga organizmowi przy reakcji przeszczep – gospodarz i zapobiega odrzuceniu nowego narządu. Oprócz tego lek ma także inne zastosowania związane z różnego rodzaju zapaleniami stawów oraz skóry. Wynika to z działania cyklosporyny, która hamuje czynniki odpowiadające za nadwrażliwość skóry oraz reakcje zapalne. Lek pomaga także wywołać i utrzymać remisję u osób przechodzących przez choroby nowotworowe.

Lek może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Jest wskazany dla osób po przeszczepie: wątroby, serca, płuc, trzustki, nerek i szpiku kostnego. Może zostać przepisany także osobom z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry a także osobom, które przechodzą ciężkie zapalenie stawów, przy którym zwykłe środki nie pomagają. Cyclaid jest podawany także pacjentom przechodzącym choroby nowotworowe w przypadku remisji. 
Leku nie należy stosować w przypadku uczuleni na cyklosporynę. Jednocześnie jest niewskazany dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością nerek lub wątroby oraz nowotworami opornymi na leczenie. Lek jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. 
Leku nie można łączyć z zielem dziurawca, lekami zawierającymi takrolimus oraz leczeniem za pomocą radioterapii lub fotochemioterapii. Należy także unikać zbyt dużej ilości światła słonecznego oraz soku grejpfrutowego. 
Cyclaid należy przyjmować pod postacią kapsułki do połknięcia, niezależnie od posiłku. Dawkę ustala lekarz. 
Lek podlega znacznej refundacji. 
 Substancja czynna – cyklosporyna. 
Lek jest niewskazany dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cyclaid a alkohol

Cyclaid u osób starszych(65 lat i więcej)
Cyclaid dla dzieci(do 18 lat)
Cyclaid w ciąży
Cyclaid a karmienie piersią
Cyclaid a prowadzenie pojazdów
Cyclaid a grejpfrut
Cyclaid refundacja

Cyclaid cena i opakowania

Cyclaid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cyclaid uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Cyclaid

 1. Daro

  W moim przypadku po przeszczepie nerki cyklai niestety nie przyniósł efektu miałem odrzut nerki pchły mi dziąsła

  Odpowiedz
 2. Robert

  Choruje na bielactwo od 20 roku życia teraz mam 41 lat i choroba przez ten cały okres postepowala lek biore od 1’5 roku 100mg pigment wraca jest duuuza poprawa.
  Poprostu super

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na azs. Cyclaid brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 545 dni w dawce: 100 mg(miligram). Przyjmuję Cyclaid na AZS i zdziałał u mnie cuda. Odzyskałam sprawność- przez straszne pęknięcia skóry miałam problemy z ruszaniem rękami. Lek jest refundowany.
  Nie mam żadnych skutków ubocznych. Dla mnie rewelacja. Jedyny problem to taki, że będę musiała niedługo go odstawić ponieważ chcę zajść w ciążę i aż się boję, że wróci poprzedni stan choroby:/. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Cyclaid w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania