Cyclo 3 Fort

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Cyclo 3 Fort jest produktem leczniczym złożonym, stosowanym w przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych oraz żylakach odbytu u osób dorosłych. Głównym składnikiem odpowiedzialnym za działanie ochraniające na naczynia krwionośne oraz właściwe napięcie żylne jest wyciąg z kłącza ruszczyka kolczastego(Ruscus aculeatus L., Rhizoma). Ruszczyk kolczasty (inna nazwa: myszopłoch kolczasty) wykazuje zależne od dawki obkurczenie naczyń żylnych w przypadku zmian żylakowatych, co prawdopodobnie wpływa na wzrost przepływu żylnego i ciśnienia powracającej krwi żylnej. Kolejny składnik Cyclo 3 Forthesperydyna zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zapobiega powstawaniu obrzęków. Witamina C(kwas askorbowy) zwiększa oporność włośniczków (naczyń włosowatych).

Leczenie dolegliwości związanych z niewydolnością naczyń żylnych(uczucie ciężkości kończyn dolnych i ból) oraz wspomagająco w objawach związanych z żylakami odbytu(hemoroidami) wyłącznie u osób dorosłych.
Nadwrażliwość na substancje czynne lub substancje pomocnicze (zwłaszcza na barwnik – żółcień pomarańczową  E110)
brak danych
W leczeniu objawów niewydolności żylnej lek stosuje się w dawce od 2 do 3 kapsułek na dobę (zaleca się schemat dawkowania: 1 kapsułka rano i 1 wieczorem lub 2 kapsułki rano i 1 wieczorem).
Pomocniczo w leczeniu dolegliwości związanych z hemoroidami należy stosować od 4 do 5 kapsułek na dobę(zalecany schemat dawkowania: 2 kapsułki rano i 2 wieczorem lub 3 kapsułki rano i 2 wieczorem, maksymalnie do 7 dni).
Kapsułki przyjmować bezpośrednio przed lub na początku posiłku i popijać szklanką wody.
W przypadku braku skuteczności leku po 2 tygodniach terapii należy skontaktować się z lekarzem bądź farmaceutą.
około 25zł
Każda kapsułka zawiera: 150mg suchego wyciągu z kłącza ruszczyka kolczastego(Ruscus aculeatus L., Rhizoma)(5-7,5 : 1), ekstrahent(etanol 85% (V/V)), 150mg hesperydyny metylochalkonu, 100mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze
Należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia biegunki, stanu zapalnego skóry, zgrubień podskórnych i owrzodzeń skóry. Również w przypadku pojawienia się obrzęku kończyn dolnych(jednej lub dwóch), niewydolności serca, nerek lub krwawieniu z odbytu powinno poinformować się lekarza.
Substancja pomocnicza – żółcień pomarańczowa (E110) może być odpowiedzialna za powstawanie reakcji alergicznych.
Działania niepożądane
Do często występujących działań niepożądanych należą: nudności, bóle brzucha, biegunka(czasami o ciężkim przebiegu połączona z utratą masy ciała i elektrolitów, ustępująca po odstawieniu produktu leczniczego), odwracalne mikroskopowe zapalenie okrężnicy(najczęściej limfocytarne), zapalenie trzustki, świąd, kontaktowe zapalenie skóry, zawroty głowy i bóle migrenowe, skurcz oskrzeli, rumień grudkowo-plamkowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cyclo a alkohol

Cyclo u osób starszych(65 lat i więcej)
Cyclo dla dzieci(do 18 lat)
Cyclo w ciąży
Cyclo a karmienie piersią
Cyclo a prowadzenie pojazdów
Cyclo refundacja

Cyclo cena i opakowania

Cyclo Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cyclo 3 Fort uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Cyclo 3 Fort

 1. Magdalena

  Od jakiegoś czasu stosuje maxi3vene i czuje duza poprawę, przede wszystkim moje nogi przestały puchnąć, są dużo lżejsze i nie bolą, a to zaczynało mi już coraz bardziej przeszkadzać i zastanawiałam się nad wizyta u lekarza

  Odpowiedz
 2. stosujacy

  Lek skuteczny, czuc bylo poprawe,nie byl stosowany na zylaki. Ale przyspieszyl gojenie sie ran na co lekarz zalecil.Ogolnie poprawia krazenie w calym ciele nie tylko nogach. Tylko cena mogla by byc nizsza przy zaleceniach 2 tabletki dziennie to trzeba 2 opakowania na miesiac. Albo w formie wiekszych opakowan.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania