Debecylina

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Penicylina jest antybiotykiem bakteriobójczym aktywnym wobec wielu bakterii. Benzylopenicylina benzatynowa jest podstawowym i bardzo skutecznym lekiem stosowanym w leczeniu wielu chorób bakteryjnych. Penicylina benzatynowa działa dłużej niż penicylina krystaliczna i prokainowa.

Jest podawana w zapaleniu migdałków podniebiennych, zakażeniach dróg oddechowych, w leczeniu ostrej choroby reumatycznej, róży, płonicy (szkarlatyny), rzeżączki i innych zakażeń powodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Ponadto, razem z innymi antybiotykami, w leczeniu zapaleń opon mózgowo-rdzeniowych, zakażeniach stawów i kości, wągliku, promienicy i kile. Dzieciom i młodzieży podaje się ją niemal wyłącznie w zapobieganiu chorobie reumatycznej i zapaleniu wsierdzia.
Uczulenie na penicyliny. Należy zachować ostrożność podczas leczenia chorych na astmę, uczulonych na inne leki (szczególnie antybiotyki z grupy cefalosporyn) oraz z niewydolnością nerek. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest u nich większe. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 rż.
Należy informować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a bez jego wiedzy i zgody nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Ściśle według wskazań lekarza. Fiolki służą do przygotowania roztworów do wstrzyk­nięć domięśniowych.
brak danych
5 fiol. z suchą substancją, 1 fiol. zawiera 600 000 jm. lub 1 200 000 jm. benzylopenicyliny.
Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku.
Działania niepożądane
Stosunkowo często powoduje skórne reakcje uczuleniowe (zaczerwienienie i świąd skóry, wysypki, pokrzywki), niekiedy objawy uogólnione (gorączkę, bóle i obrzęki stawów). W wyjątkowych przypadkach tuż po podaniu leku może wystąpić wstrząs uczuleniowy (zamroczenie, duszność, zlewne poty, uczucie niepokoju, obrzęki, niekiedy utrata przytomności).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Debecylina a alkohol

Debecylina u osób starszych(65 lat i więcej)
Debecylina dla dzieci(do 18 lat)
Debecylina w ciąży
Debecylina a karmienie piersią
Debecylina a prowadzenie pojazdów
Debecylina refundacja

Debecylina cena i opakowania

Debecylina Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania