Debridat tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Tribux
Debretin tabletki
Ircolon

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Debridat tabletki jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Debridat to preparat zawierający trimebutynę będącą agonistą receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Reguluje perystaltykę całego przewodu pokarmowego, tzn. napięcie dolnego zwieracza przełyku, perystaltykę jelita cienkiego i okrężnicy, proces opróżniania żołądka.

Objawowe leczenie zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych w przypadku czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego oraz w przypadku bólu związanego z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparat przeciwwskazany ze względu na dużą ilość laktozy w przypadku wrodzonej galaktozemii, zespołu złego wchłaniania glukozy lub galaktozy, niedoboru laktazy.
Podawanie trimebutyny równocześnie z zotepiną może zwiększać działanie antycholinergiczne.
Preparat przeznaczony do stosowania WYŁĄCZNIE u osób dorosłych. Dorośli: 1 tabletka 3 razy na dobę (w wyjątkowych sytuacjach dawkę można zwiększyć do 6tabletek).
brak danych
30 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 100 mg trimebutyny; granulat do przygotowania zawiesiny, po uzupełnieniu wodą oraz rozpuszczeniu, 5 ml zawiesiny zawiera 24 mg trimebutyny.
Działania niepożądane
Skórne odczyny alergiczne, nudności, zaburzenia widzenia, zwiotczenie mięśni, zaburzenia widzenia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Debridat a alkohol

Debridat u osób starszych(65 lat i więcej)
Debridat dla dzieci(do 18 lat)
Debridat w ciąży
Debridat a karmienie piersią
Debridat a prowadzenie pojazdów
Debridat refundacja

Debridat cena i opakowania

Debridat Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Debridat tabletki uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Debridat tabletki

 1. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na nadwrażliwość jelit. Debridat brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 43 dni w dawce: 100 mg(miligram). Po wielu przejściach w przychodni zdiagnozowano u mnie nareszcie złą perystaltykę jelit. Stosuję teraz Debridat i sporadycznie meteospazmyl bóle brzucha mam o wiele mniejsze, jestem zadowolona. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Debridat w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania