Deflegmin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Mucosolvan
Tussal expectorans

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Deflegmin jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Mukolityczne i sekretolityczne (zwiększające ilość wydzieliny w oskrzelach, a zarazem ułatwiające jej upłynnianie i wykrztuszanie).

Ostre i przewlekle schorzenia układu oddechowego, przebiegające z nadmiernym wydzielaniem śluzu i utrudnionym jego wydalaniem (ostre i przewlekle zapalenie oskrzeli, krtani i zatok obocznych nosa; przewlekła obturacyjna choroba płuc; astma oskrzelowa; mukowiscydoza – patrz ACC).
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia jelit.
Nie stosować łącznie z lekami hamującymi kaszel (osłabienie działania). Ambroksol ułatwia docieranie antybiotyków takich jak: amoxicilline, cefuroxim, erythromycine, doxycycline do tkanki płucnej (poprawia ich działanie).
Podawać po posiłkach; tabletki: 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce po posiłkach, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu: 1 razy na dobę 1 kapsułka – zazwyczaj po śniadaniu; płyn doustny: do-rośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy na dobę po 40 kropli (2 ml) przez pierwsze 2-3 dni; następnie 3 razy na dobę po 20 kropli (1 ml) lub 2 razy na dobę po 40 kropli (2 ml). Dzieci pomiędzy 6-12 rokiem życia: 2-3 razy na dobę po 20 kropli (1 ml). Dzieci pomiędzy 2-5 rokiem życia: 3 razy na dobę po 10 kropli (0,5 ml) – Dzieci do 2 roku życia: 2 razy na dobę po 10 kropli (0,5 ml).
Cena od 10 do 20 zł.
20 tabletek lub 40 tabletek, 1 tabletka zawiera 30 mg ambroksolu; 10 kaps. o przedłużonym uwalnianiu, 1 kaps. zawiera 75 mg ambroksolu; 50 ml kropli, 1 ml (20 kropli) zawiera 7,5 mg ambroksolu.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Deflegmin a alkohol

Deflegmin u osób starszych(65 lat i więcej)
Deflegmin dla dzieci(do 18 lat)
Deflegmin w ciąży
Deflegmin a karmienie piersią
Deflegmin a prowadzenie pojazdów
Deflegmin refundacja

Deflegmin cena i opakowania

Deflegmin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania