Depralin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Lexapro
Escitil tabletki
Elicea
Mozarin
Aciprex
Servenon

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Depralin jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek Depralin zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych. Escytalopram to selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI – Selective Serotonin Re-uptake Inhibitors). Hamując wychwyt zwrotny,substancja ta zwiększa stężenie serotoniny (zaburzenia w układzie serotoninergicznym uważane są za jedną z przyczyn powstawania zaburzeń depresyjnych).

Leczenie depresji (duże epizody depresji), zaburzeń lękowych (napady lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii, społeczne zaburzenia lękowe (fobia społeczna), uogólnione zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Przeciwwskazany w połączeniu z inhibitorami monoaminooksydazy, moklobemidem, linezolidem. W przypadku występowania nieprawidłowego rytmu serca oraz jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca lub leki wpływające na rytm serca.
Należy poinformować lekarza w przypadku przyjmowania przez pacjentów następujących leków:

 • nieselektywne inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), zawierające fenelzynę, iproniazyd, nialamid (należy odczekać 14dni od zakończenia terapii tymi lekami i dopiero wtedy można zacząć przyjmować Depralin);
 • selektywne odwracalne inhibitory monoaminooksydazy, w tym moklobemid;
 • nieodwracalne inhibitory MAO-B, w tym selegilinę;
 • lit, linezolid, imipraminę, dezypraminę, tryptany, tramadol, cymetydynę i omeprazol;
 • ziołowe preparaty zawierające ziele dziurawca zwyczajnego;
 • niesteroidowe leki przeciwzapalne i kwas acetylosalicylowy,
 • leki przeciwzakrzepowe,
 • bupropion, neuroleptyki, flekainid, propafenon, metoprolol, rysperydon, tiorydazynę, oraz haloperydol.

Nie wolno stosować leku z lekami stosowanymi w zaburzeniach rytmu serca lub na ten rytm wpływających.

Dorośli: depresja: 10mg a dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę); zaburzenia lękowe z napadami lęku: dawka początkowa: 5mg na dobę przez pierwszy tydzień, następnie zwiększa się ją do 10mg na dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę); fobia społeczna: 10mg raz na dobę (lekarz może zmniejszyć dawkę do 5mg na dobę lub zwiększyć do dawki maksymalnej 20mg na dobę); uogólnione zaburzenia lękowe: 10mg raz na dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę); zaburzenia obsesyjno-kompulsywne: 10mg raz na dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę).
Pacjenci powyżej 65roku życia: dawka początkowa 5mg, lekarz może zwiększyć dawkę do 10mg. Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży.
Jedna tabletka zawiera 5 lub 10mg escytalopramu.
W przypadku wystąpienia u pacjentów myśli samobójczych lub o samookaleczeniu, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Depralin a alkohol

Depralin u osób starszych(65 lat i więcej)
Depralin dla dzieci(do 18 lat)
Depralin w ciąży
Depralin a karmienie piersią
Depralin a prowadzenie pojazdów
Depralin refundacja

Depralin cena i opakowania

Depralin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Depralin uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Depralin

 1. Anonim

  Jestem 38 letnią kobietą chorującą na nerwica. Depralin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 134 dni w dawce: 10 mg(miligram). Moje lęki się zmniejszyły, wyciszyłam się,apetyt niestety dopisuje i pocę się, wypada mi też więcej włosów. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Depralin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Wojtek

  Depralin biorę od 4 lat. Żyję teraz normalnie i normalnie się zachowuję. Pracuję, śpię, wróciły zainteresowania, problemy rozwiązuję racjonalnie i bez emocji. Przedtem depresja zrobiła ze mnie wrak człowieka. Jeśli chodzi o skutki uboczne leku, to takowych brak!

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania