Detralex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Detralex to unikalna kompozycja dwóch składników: hesperydyny i diosminy. Hesperydyna jest glikozydem flawanonowym występującym naturalnie w owocach cytrusowych, a metabolizowanym do hesperetyny i rutynozy przez 6-O-alfa-L-ramnozylo-beta-D-glukozydazę hesperydynową; niweluje symptomy choroby Alzheimera, zmiany patologiczne organizmu powstałe wskutek zatrucia glinem i obniża cholesterol, ponadto wykazuje działanie przeciwutleniające, antyalergiczne, hipolipidemiczne, chroniące naczynia krwionośne (angioochronne), przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Diosmina natomiast jest flawonem oraz półsyntetycznym analogiem hesperydyny używanym w przewlekłej niewydolności żylnej nóg i hemoroidach. Wydłuża wazokonstrykcyjne działanie noradrenaliny na ściany żył.

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg, ból, nocne kurcze mięśni. Nasilenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu.
Preparatu Detralex nie wolno stosować u ludzi z hemofilią oraz innymi chorobami w których dochodzi do zbytniego rozrzedzenia krwi.
Hesperydyna i diosmina wchodzą w interakcje z lekami rozrzedzającymi krew, jak wyciągi z nasion kasztanowca, NLPZ (aspiryna, ibuprofen, pyralgina), klopidogrelem lub warfaryną (równoczesne stosowanie tych leków może doprowadzić do krwotoków wewnętrznych).
Stosować podczas posiłków, zazwyczaj 2 razy na dobę po 1 tabletce (rano i wieczorem), w czasie jedzenia. Zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu: przez pierwsze 4 dni – 2 razy na dobę po 3 tabletki, następnie, przez kolejne 3 dni, 2 razy na dobę po 2 tabletki.
Około 20-30 zł.
30 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 450 mg diosminy i 50 mg hesperydyny.
Przy skłonności do żylaków kończyn dolnych i wówczas, gdy one występują, zaleca się także metody niefarmakologiczne: unikanie długiego stania, leżenie oraz siedzenie z uniesionymi koń­czynami dolnymi i unikanie nagrzewania kończyn dolnych.
Działania niepożądane
Lek może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Detralex a alkohol

Detralex u osób starszych(65 lat i więcej)
Detralex dla dzieci(do 18 lat)
Detralex w ciąży
Detralex a karmienie piersią
Detralex a prowadzenie pojazdów
Detralex refundacja

Detralex cena i opakowania

Detralex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Detralex uzyskał ocenę 2.9 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.9/5 (5 opinie pacjentów)14 komentarzy Detralex

 1. Anonim

  Jestem 51 letnią kobietą chorującą na żylaki. Detralex brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 181 dni w dawce: 500 mg(miligram). To najlepszy lek na żylaki, naczynia krwionośne, hemoroidy uzywam go od lat a jest kłopot z kupieniem go. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Detralex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na żylaki. Detralex brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 155 dni w dawce: 500 mg(miligram). Jest bardzo dobrym lekiem na obrzeki nóg, uczucie ciężkości, wzmacnia naczynia krwionośne polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Detralex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Weronika z Cieszyna

  Kupuję Detralex w Czechach, bo mieszkam przy granicy.Jest to b.dobry lek ale kto odpowie dlaczego nie ma go w Polsce????

  Odpowiedz
  • marcin

   Bo są odpowiedniki Szanowna Pani… Ale chyba na stronie DOZ’u jest do kupienia…

   Odpowiedz
   • Laura

    Detralex jest najbardziej czysty chemicznie,szkoda,że go w Polsce nie ma.Ja po operacji żylaków na dwóch nogach brałam go 26 lat temu,teraz jest nie do dostania,więc jeżdżę do Czech.Czesi to mądry naród dbają o swoich obywateli.

    Odpowiedz
  • Dzinia

   Czy kupując Detralex w Czechach trzeba mieć polską receptę ? i jaka jest cena?

   Odpowiedz
   • Anka

    Ja na Słowacji musiałam mieć receptę od lekarza pierwszego kontaktu. Lek na 3 miesiące 28 euro.

    Odpowiedz
 4. Ola

  Kiedyś brała detralex i żadne zamienniki nie dorównają detralexowi!!!!!!!! Sxkoda na zamienniki wdawać kase próbowałam i te zamienniki zero efektu

  Odpowiedz
 5. R.Smigielska

  Detralex można kupić na Ukrainie 60 tabl za około 45 zł. tam nie trzeba recepty, dostępny jest każdej aptece,Pozdrawiam wszystkich którzy mają te same dolegliwości, Jest to jedyny skuteczny lek a produkowany we Francji,

  Odpowiedz
  • Ewa

   A jak wygląda opakowanie jestem już po trzech operacjach brałam go ale nasze Polskie barany wycofały.

   Odpowiedz
 6. Zielosko

  Kupowałam wczoraj detralex w Czechach,miałam receptę od polskiego lekarza i opakowanie (60tabletek) kosztuje 330 koron czeskich

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania