Devikap

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Devikap jest lekiem opartym na substancji aktywnej jaką jest cholekalcyferol, czyli po prostu witamina D3. W związku z tym jest stosowany przy niedoborze tejże witaminy w organizmie oraz przy schorzeniach związanych z niedoborem wapnia. Witamina D3 ma duże znaczenie dla prawidłowej budowy kości. Pomaga także regenerować mięśnie i neurony a pośrednio ma działanie przeciwbakteryjne.

Lek jest wskazany przede wszystkim dla osób z niedoborem witaminy D3. Pomaga przy leczeniu osteoporozy, zapobiega krzywicy oraz chorobom kości.
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jego substancję. Ponadto niewskazany jest dla osób z nadmiarem wapnia w organizmie.
brak danych
O wszystkich przyjmowanych jednocześnie preparatach należy poinformować lekarza. Devikapu nie powinno się łączyć z przyjmowaniem dużej ilości wapnia, lekami przeciwpadaczkowymi, glikozydami oraz lekami moczopędnymi.
Dawka jest ustalana indywidualnie, według zapotrzebowania organizmu. Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Lek jest przyjmowany doustnie.
Lek dostępny na receptę, refundowany.
Witamina D3.  
Należy zachować szczególną ostrożność w czasie ciąży oraz karmienia piersią, gdyż nadmiar witaminy D3 może mieć zły wpływ na rozwój płodu/niemowlęcia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Devikap a alkohol

Devikap u osób starszych(65 lat i więcej)
Devikap dla dzieci(do 18 lat)
Devikap w ciąży
Devikap a karmienie piersią
Devikap a prowadzenie pojazdów
Devikap refundacja

Devikap cena i opakowania

Devikap Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Devikap uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Devikap

 1. Anonim

  Jestem 30 letnią kobietą chorującą na niedoczynosć przytarczyc. Devikap dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 mg(miligram). ZApisano mi ten lek na niedoczynność przytarczyc. Pomógł mi się uporać z niedogodnościami. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Devikap w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania