Dezaftan med żel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Baikadent żel

Przechowywanie

Czy Dezaftan med żel bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Dezaftan Med to wyrób medyczny, który szybko zmniejsza bolesność oraz przyspiesza proces gojenia owrzodzeń jamy ustnej (aft). Redukuje liczbę zmian chorobowych poprzez kontrolowanie procesów zapalnych i odpowiednie nawodnienie tkanek. Główną składową Dezaftanu jest poliwinylopirolidon, który tworzy na powierzchni błony śluzowej barierę, chroniąc ją przed podrażnieniami (np. podczas spożywania pokarmu, napojów, rozmowy) i dalszymi uszkodzeniami. Obecne w preparacie składniki, takie jak dekspantenol i kwas glicyretynowy, działają łagodząco i przeciwzapalnie, sprzyjając regeneracji błony śluzowej. Dekspantenol ponadto zapewnia odpowiednie nawilżenie błon śluzowych, hamuje utratę wody z naskórka, utrzymuje elastyczność skóry. Konsystencja żelu pozwala precyzyjnie umieścić Dezaftan med w trudno dostępnych miejscach oraz zapobiega jego „spływaniu” z owrzodzenia. Bezpieczny, nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie piecze podczas aplikacji. Może być stosowany u osób w każdym wieku.

Zmiany aftowe, aftowe zapalenie jamy ustnej, pleśniawki, drobne urazy w obrębie jamy ustnej spowodowane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Brak danych.
Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu (1-2 krople) nanieść punktowo na zmianę w jamie ustnej. Aplikację można powtarzać w zależności od potrzeb do 3-4 razy dziennie. Aby umożliwić działanie żelu, po jego aplikacji należy wstrzymać się od jedzenia i picia przez przynajmniej godzinę, nie należy wówczas również dotykać leczonej zmiany.
Brak danych.
Woda, powidon 90, glikol propylenowy, guma ksantanowa, makrogologlicerolu hydroksystearynian, sorbinian potasu, dekspantenol, sacharyna sodowa, chlorek benzalkoniowy, kwas glicyretynowy, disodu edetynian (EDTA). Opakowanie zawiera 8 g żelu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Dezaftan a alkohol

Dezaftan u osób starszych(65 lat i więcej)
Dezaftan dla dzieci(do 18 lat)
Dezaftan w ciąży
Dezaftan a karmienie piersią
Dezaftan a prowadzenie pojazdów
Dezaftan refundacja

Dezaftan cena i opakowania

Dezaftan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Dezaftan med żel uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Dezaftan med żel

 1. Agnieszka

  Mnie zawsze pomaga, jestem bardzo zadowolona.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania