Diclac tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Diclac tabletki jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Diklofenak, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reumatycznych. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo znacznie silniej od salicylanów, a podobnie do indometacyny. Czytaj również: APO-DICLO.

Lek stosuje się w leczeniu przewlekłego reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia kręgosłupa, zapaleń kostno-stawowych, ostrych bólów mięśniowych, zapaleń ścięgien i kaletek maziowych.
Są podobne jak w przypadku salicylanów: choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby serca, nerek, wątroby, astma aspirynowa, ciąża i laktacja.
Między innymi: hamuje działanie moczopędne tiazydów i diuretyków pętlowych, zmniejsza działanie leków przeciwnadciśnieniowych, zwiększa toksyczność metotreksatu, nie ma wpływu na działanie leków przeciwcukrzycowych i przedwzakrzepowych.
brak danych
Cena od 5 do 10 zł.
Diklofenak.
Uwaga! Maksymalna dawka wynosi 150 mg/dobę.
Zaburzenia przewodu pokarmowego włącznie z krwotokami, perforacjami i owrzodzeniami. Ponadto bóle i zawroty głowy, osłabienia, obrzęki oraz zmiany alergiczne skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Diclac a alkohol

Diclac u osób starszych(65 lat i więcej)
Diclac dla dzieci(do 18 lat)
Diclac w ciąży
Diclac a karmienie piersią
Diclac a prowadzenie pojazdów
Diclac refundacja

Diclac cena i opakowania

Diclac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Diclac tabletki uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Diclac tabletki

 1. Anonim

  Jestem 61 letnim mężczyzną chorującym na stany pourazowe. diclac 50 brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 97 dni w dawce: 100 mg(miligram). Lek został mi przepisany po operacji oka bo jest to lek przeciwzapalny, doszedłem do siebie i oko tak bardzo nie bolało podczas gojenia, więc pozytywnie go oceniam. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. diclac 50 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 48 letnim mężczyzną chorującym na zapalenie stawów. diclac 50 brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 141 dni w dawce: 150 mg(miligram). Bolały mnie stawy, i to bardzo, dostałem ten lek, miałem troche niestrawności, podobno taki jest objaw uboczny,stawy narazie nie bolą. Skutki uboczne oceniam na minimalne. diclac 50 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 22 letnim mężczyzną chorującym na coś w kolanie. diclac 50 dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 10 mg(miligram). Podczas biegnięcia wpadłem jedną nogą w dołek i coś zaczęło boleć mnie w kolanie. Ten lek uśmierza ból. Jeszcze tydzień i podejrzewam że dalej będę mógł biegać. Cena trochę wygórowana. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. diclac 50 w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania