Dicortineff

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Dicortineff jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe; łagodzi świąd, pieczenie, łzawienie, światłowstręt.

Preparat do stosowania miejscowego w postaci kropli do oczu i uszu. Lek ma właściwości bakteriobójcze, dzięki antybiotykowi aminoglikozydowemu zawartemu w preparacie oraz działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwświądowe i przeciwwysiękowe, co zawdzięcza obecności glikokortkosteroidu. Stosowany jest w bakteryjnym i alergicznym zapaleniu spojówek i brzegów powiek, a także w stanach zapalnych ucha.

Bakteryjne zapalenie oczu, zabiegi operacyjne na gałce ocznej po całkowitym zabliźnieniu się rany, stany zapalne ucha zewnętrznego i środkowego, po urazach uchach zewnętrznego przewodu słuchowego.
Ropne zapalenie spojówek, wirusowe, grzybicze i gruźlicze choroby oczu, jaskra, jaglica, schorzenia rogówki z ubytkiem nabłonka. Nie stosować dłużej niż 6 tygodni.
nie znaleziono
Krople do oczu: w zależności od potrzeb 2-5 razy na dobę po 1-2 krople; do ucha: 2-4 razy na dobę po 2-4 krople; maść: niewielką ilość wprowadza się bezpośrednio z tuby 2-3 razy na dobę do worka spojówkowego lub na brzeg powiek przez 7-10 dni.
cena od 5 do 10 zł
3 g maści do oczu, 1 g zawiera 2,5 mg neomycyny, 0,25 mg gramicydyny i 1 mg fludrokortyzonu; 10 ml zawiesiny do oczu i uszu, 1 ml zawiera 2,5 mg neomycyny, 0,025 mg gramicydyny i 1 mg fludrokortyzonu.
Uwaga! Lek może przejściowo zaburzać zdolność widzenia. Nie należy stosować dłużej niż 6 tygodni.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe, krótkotrwałe pieczenie oczu.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Dicortineff a alkohol

Dicortineff u osób starszych(65 lat i więcej)
Dicortineff dla dzieci(do 18 lat)
Dicortineff w ciąży
Dicortineff a karmienie piersią
Dicortineff a prowadzenie pojazdów
Dicortineff refundacja

Dicortineff cena i opakowania

Dicortineff Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Dicortineff uzyskał ocenę 4.1 z 5 na podstawie 6 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.1/5 (6 opinie pacjentów)5 komentarzy Dicortineff

 1. blaal

  a ja zakropilem sobie uszko dicortinefem i od tamtej pory slysze szum

  Odpowiedz
 2. Wojtek

  Miałem zapalenie spojówek uczucie kłucie igieł w oku pieczenie brałem krople 4 dni i przestałem bo wszystko ustąpiło czyli mnie pomogły.

  Odpowiedz
 3. Margu

  Lekarz Laryngolog nie przeprowadził wywiadu i na pałę przepisał mi „Dicortineff”, nie poinformował jak długo mam go brać. Uważam, że lekarze to konowały – mam na myśli jedną Panią Laryngolog, która skasowała za wizytę 100zł i przepisała kropelki bez konsultacji i wywiadu. Jedyne co zrobiła to zajrzała za pomocą otoskopu do ucha, zajrzala do gardła i tyle!!! Wizyta 10 min a 100zł nie ma!!! Dziadostwo!!! Osoby z jaskrą nie mogą używać tego antybiotyku do oczu!!! Może powodować utratę wzroku!!! Wzrost ciśnienia śródgałkowego!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 79 letnią kobietą chorującą na jaskra. Dicortineff brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 92 dni w dawce: 3×1 kropel. Przepisano go mojej mamie.Nie poinformowano jak dlugo ma uzywac.Zabraklo okulisty w miasteczku wiec lek przepisal jej lekarz ogölny nie pytajac po co jej te krople a mama uzywala je nadal.Bedac w swieta wielkanocne mama dostala czerwone wylewy i skarzyla sie,ze gorzej widzi.Zostalam dluzej i poszlismy prywatnie do okulisty.Ten natychmiast wyslal mame do szpitala iokazalo sie,ze tam lekarz,nie mögl uwierzyc,ze tak dlugo bierze te krople i natychmiast zaczal „plukac”oczy.Na poczätku byla mowa o operacji ale pozniej nie bo obnizono cisnienie w oczach.Nie napisano w karcie zwolnienia ani w karcie zdrowia,ze stalo sie to za sprawa dlugiego brania kropli dicortineff.Zupelna ignoracja ze strony profesora.jestem wsciekla.Jest uszkodzony nerw mama wogole nie widzi rano.Jakosc jej zycia sie pogorszyla,Zignorowano fakt ze moja mama ma Jaskre a tego leku nie wolno w tym stanie uzywac!!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Dicortineff w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania